Demirtaş'tan 'ses kaydı' açıklaması

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarıyla ilgili, "Başbakan eğer kendine güveniyorsa soruşturma açılmasını istesin" dedi.

25.02.2014 - 15:43

Demirtaş'tan 'ses kaydı' açıklaması

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş partisinin grup toplantısında konuştu.

Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarına ilişkin konuşan Demirtaş, ses kayıtlarının kime ait olduğunu 20 dakika içinde öğrenilebileceğini açıklayarak şu ifadeleri kullandı:

'MONTAJ DEDİKLERİNLE İNSANLAR CEZA ALDI'
"17 Aralık sabahı fark ettiler ki bu paralel yapı onları da dinlemiş. Başbakan diyor ya ne kadar safmışız. Kusura bakmayın ama saf ötesiymişsiniz. Bu saflık ötesi bir şey. Bugün senin montaj dediğin ses kayıtları ile binlerce insan ceza aldı. Ses kayıtlarına dayanarak insanlar 15,20 yıl ceza aldılar.

Montaj deyip kurtulmak kolay ise, niye bu kadar insan kurtulamıyor. Bunların hepsi iktidarın içine düştüğü gafletin sonucudur. Kayıtları dinleyenler herhalde montaj ile ilgili iddiaları çok da ciddiye almayacaklardır. Bilal Erdoğan, resmi olarak soruşturmaya dahil olmuş bir şüphelidir. Savcı Muammer Akkaş tarafından ilgili dosyada ifadeye çağrılmış bir şüphelidir.

'MECLİS'İN KARŞISINDA TÜBİTAK VAR'
Ses kaydı montaj ise teknik olarak bunu anlamak çok kolay bir iş değil. Ama sesin Başbakan'a ve oğluna ait olduğunu öğrenmek 20 dakikalık bir iş. Meclis'in karşısında TÜBİTAK var.

'20 DAKİKA SONRA ANLAŞILIR'
Yöneticilerini kendileri tayin etmişler. Başbakan ve oğlu TÜBİTAK'a gider, ses laboratuvarında ses örneklerini verir. 20 dakika sonra bu seslerin ikisine ait olup olmadığı anlaşılır.

'BAŞBAKAN SORUŞTURMA AÇILMASINI İSTESİN'
Çok güveniyorsanız kendinize TÜBİTAK var TÜBİTAK'a güvenmiyorsanız, dünyanın bir çok yerinde bağımsız adli laboratuvarlar var. Ses kayıt örneklerini oraya verirsiniz, oradan gelecek sonuçlara göre hepimiz bir takdirde bulunuruz. Komplo montaj diyerek bu meseleyi örtmezsiniz. Başbakan olarak buna var mısınız? Montaj olduğu konusunda kendinize bu kadar güveniyorsanız, buyurun soruşturma açılmasını bizzat kendiniz isteyip ses kayıtlarını verin.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...