Depeche Mode konseri iptal oldu

14 Mayıs Perşembe akşamı Purple Concerts organizasyonuyla gerçekleşmesi gereken Depeche Mode konseri, grubun vokalisti Dave Gahan’ın sağlık problemleri nedeniyle iptal edildi.

13.05.2009 - 09:42

Depeche Mode konseri iptal oldu

14 Mayıs 2009 Perşembe akşamı gerçekleşmesi planlanan Depeche Mode konseri, grubun vokalisti Dave Gahan’ın sağlık problemleri nedeniyle iptal edildi.

Gahan Atina konserinden hemen önce rahatsızlanıp hastaneye kaldırılmıştı. Konserin başlamasına az bir süre kala konserin başlamasını bekleyen 20 bin Depeche Mode hayranına Gahan’ın rahatsızlandığı sahneden duyuruldu. Ancak Gahan’ın sağlık durumu ile ilgili olarak grup yetkilileri ve organizatörler henüz net bir açıklama yapmadı. Sadece Gahan’ın kontroller ve tedavi için ABD’ye döneceği açıklandı.

Atina konserinden sonra turnenin Türkiye ayağı da iptal oldu. Grubun Türkiye’den sonra Bükreş ve Sofya konserlerinin de iptal olabileceği açıklandı.

Turneyi organize eden Purple Concerts, konserin iptal mi olduğunu ya da ileri bir tarihe mi ertelendiğini 16 Mayıs Cumartesi gününe kadar açıklayacağını bildirdi.

BİLET SAHİPLERİ NE YAPACAK?
Konserin başka bir tarihe ertelenmesi durumunda bilet almış olanlar isteğe göre biletlerini saklayabilecek ve ileri bir tarihte olabilecek Depeche Mode konserini bu biletlerle izleyebilecek. Konserin tümüyle iptal edilmesi durumunda ise bilet bedelleri BİLETİX’ten geri alınabilecek.

Depeche Mode'un Bükreş, Sofya, Belgrad ve Zagreb'de yapılması planlanan konserleri de iptal edildi.

Depeche Mode'un resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, vokalist Dave Gahan'ın mide ve bağırsağa bağlı rahatsızlığı nedeniyle grubun cumartesi, pazartesi, çarşamba ve perşembe günü sırasıyla Bükreş, Sofya, Belgrad ve Zagreb'de vermesi planlanan konserlerinin iptal edildiği belirtildi.

Açıklamada, Gahan'ın hastanede bulunduğu ve yapılan testlerin devam ettiği kaydedildi.

10 Mayıs'ta İsrail'de başlayan turnenin Şubat 2010'da Latin Amerika'da sona ermesi planlanıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...