Dereye düşen elektrik teli can aldı

Antakya'da Çekmece Deresi'nin üzerinden geçen elektrik telleri koparak dereye düştü. Durumu fark etmeyen 10 yaşındaki Eser, dereye girince hayatını kaybetti. Aile, TEDAŞ İl Müdürlüğü'nü sorumlu tutuyor.

Anadolu Ajansı 22.10.2009 - 20:37

Dereye düşen elektrik teli can aldı

Hatay'da, evlerinin önündeki derenin üzerinden geçen elektrik tellerinin su ile temas ettiğini fark etmeyince, ölen balıkları sudan çıkarmak isteyen çocuk, elektrik akımına kapılarak öldü.

Alınan bilgiye göre, Antakya merkeze bağlı Çekmece deresinde, ölen balıkları sudan çıkarmak isteyen Çekmece Şehit Türkmen İlköğretim Okulu Öğrencisi Eser Başak (10), derenin üzerinden geçen ve suyun içine düşen kabloları fark etmeden sudaki balıkları toplamaya çalıştı. Bu sırada elektrik akımına kapılan çocuk, olay yerinde öldü.

Anne Emira ve baba Semir Başak, olaydan TEDAŞ İl Müdürlüğü'nü sorumlu tutarak, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdiler.

Baba Semir Başak, ''Elektrik tellerinin dere üzerinden çekilmesi başlı başına bir ihmal. Kaldı ki olayın kendilerine bildirilmesinden 45 dakika sonra gecikmeli olarak olay yerine geldiler. Bizim çocuğumuz o süre içinde kurtarılabilirdi'' dedi.

TEDAŞ Hatay İl Müdürü İlhan Karabulut ise olayda ihmalleri olmadığını söyledi.

Karabulut, elektrik tellerinin dere üstünden geçmiş olmasının bir sakıncası olmadığını hatırlatarak, ''Benzer geçişlere dünyanın her yerinde rastlanabilinir. Elektrik kablosunun nasıl koptuğunu araştırıyoruz'' dedi.

Konunun daha net bir şekilde açıklığa kavuşması için otopsi raporlarının beklendiğini belirten Karabulut, ''Elektrik kontağı neden meydana geldi, kablo nasıl koptu? Ekiplerimizin tuttuğu raporlar yanı sıra otopsi raporlarını inceleyerek olayın nasıl gerçekleştiğini ortaya çıkaracaklar'' diye konuştu.

Karabulut, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, aileye başsağlığı dileğinde bulundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...