Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı grup yok kesti. 1 tanker ve kamyonu durduran grup, sürücüleri indirdi. Ardından araçları ateşe verdi. PKK'lılar daha sonra ormanlık alana kaçtı. Bölgedeki GSM vericileri de tahrip edildi.

Diyarbakır'da Kulp İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Güvenlik güçlerinin karşılık vermesi üzerine PKK'lılar karanlıktan faydalanarak uzaklaştı. Silvan Barajı'na giden yola PKK'lı grup tarafından döşenen mayın, askeri aracın geçişi sırasında patladı. Patlamada 2 asker hafif yaralandı, zırhlı araçta hasar oluştu.

Bingöl-Kiğı Karayolu'nda da yola döşenen uzaktan kumandalı mayın, yol güvenliğini sağlayan zırhlı aracın geçişinde patlatıldı. Araç zarar gördü. Saldırganların yakalanması için operasyon başlatıldı.

Ağrı'nın Eleşkirt İlçesi'nde ise PKK'nın Türkiye-İran doğalgaz boru hattına düzenlemek istediği saldırı engellendi. İçinde patlayıcı olan 5 kilogramlık piknik tüpü Jandarma tarafından fark edildi. Patlayıcı imha edildi. Gaz akışı güvenliğin sağlanmasının ardından tekrar başlatıldı.