İlişkili Haberler

Diyarbakır'da şehit olan Özel Harekat Şube Müdürü Ahmet Kabukçu'nun (47) Denizli'deki baba ocağına ateş düştü.

Serinhisar ilçesine bağlı Pınarcık Mahallesi'ndeki evinde oğlunun şehadet haberini, sağlık ekipleri eşliğinde Serinhisar Kaymakamı Hakan Alkan, Denizli Emniyet Müdür Yardımcısı Erdinç Gündüz, Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, İlçe Müftüsü Ramazan Coşkun'dan alan baba Kamil Kabukçu (83), fenalık geçirdi.

Geçen yıl eşini kaybeden, kızı Hatice Dokumacı ve damadı Şeref Dokumacı ile birlikte yaşamını sürdüren Kabukçu'ya sağlık ekipleri ilk müdahalede bulundu. Kabukçu daha sonra ambulansla hastaneye kaldırdı.

Evli ve üç çocuk sahibi olan şehit Kabukçu'nun Ankara'da görev yaptığı ve geçici görevle Diyarbakır'a görevlendirildiği öğrenildi.

Şehit haberini alan yakınları ve mahalledeki vatandaşlar, Kabukçu'nun babaevine gelirken evin bulunduğu sokağa ve eve Türk bayrağı asıldı.

BABA OCAĞINDA YAS

Diyarbakır'da, zırhlı polis aracının geçişi sırasında terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan polis memuru Mustafa Nohut'un (47) Kırıkkale'deki baba ocağına ateş düştü.

Bağlarbaşı Mahallesi'ndeki evinde oğlunun şehadet haberini alan anne Münevver Nohut'u yakınları ve komşuları teskin etmeye çalıştı. Sinir krizi geçiren anne Nohut'a sağlık görevlileri müdahale etti. Haberin ardından evin bulunduğu sokağa Türk bayrağı asıldı. Evli ve iki çocuk sahibi olan Nohut'un Ankara'da görev yaptığı ve 1 ay önce geçici görevle Diyarbakır'a görevlendirildiği öğrenildi. Diyarbakır-Silvan karayolunda Oğuzlar köyü mevkisinde özel harekat polislerini taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında terör örgütü mensuplarınca yola tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak ettirilmiş, saldırıda polis memuru Mustafa Nohut şehit olmuştu.

SİVAS'TA YAS

Diyarbakır'da zırhlı polis aracının geçişi sırasında terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan polis memuru Nuri Yazanel'in (38) Sivas'taki evinde yas var.

Şehidin Diriliş Mahallesi Gurbet Caddesi'ndeki evine gelen yetkililer, eşi Güldane Yazanel'e şehadet haberini verdi.

Şehidin yakınları için tedbir amacıyla evin önünde 112 Acil Servis ekipleri hazır bekletildi.

Eve Türk bayrağı asılırken İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan da şehidin eşine başsağlığı diledi.

Polis memuru Yazanel'in, 14 yaşında Yusuf adında bir oğlu olduğu, 2012'den beri Sivas İl Emniyet Müdürlüğünde görev yaptığı, bir süre önce geçici görevle Diyarbakır'a gittiği öğrenildi.

Öte yandan, Şarkışla'daki öğretmen kızlarının yanında kalan şehidin annesi Latife ile babası Davut Yazanel'e de acı haber verildi.