Geçtiğimiz haftasonu İstanbul Dolapdere’de DTP’nin kapatılmasını protesto eden gruba kurusıkı tabancayla karşılık veren 3 kişi, bir kez daha gözaltına alındı.

İlk gözaltılarında, savcıya, ev ve iş yerlerinin zarar görmesiyle galyana geldiklerini belirten, bu nedenle kurusıkı tabancayla göstericileri korkutmak istediklerini söyleyen ve serbest bırakılan zanlılarıdan T.G., gazeetcilere farklı açıklamalarda bulunmuştu.

Gerçimini çöpçülük yaparak sağladığını söyleyen T.G., göstericilere karşılık vermesi için kendisine 500 TL verildiğini iddia etmiş ve, "Bana verdikleri parayı sen de ver, istediğin adamı rehin alayım. Ben ekmeğime bakarım. Gerginlik varmış, yokmuş bana ne... Para verdiler, dediler git, sık... Ben de gidip kuru sıkı attım" demişti.

Bu açıklama ile birlikte, mahalle sakinlerinin, eylemden bir süre önce mahalleye bir aracın geldiği ve zanlılara silahların veridliği yönündeki ifadeleri de gözönüne alınarak, 3 zanlı yeniden gözaltına alındı. Ayrıca, eylemi para karşılığında yaptığını söyleyen T.G.’nin evinde arama yapıldığı da ifade edildi.

3 zanlının sorgusu Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sürüyor.