Manhattan insanları tarafından etrafı çevrilen ve çevreye uygun olmayan kaba davranışları, garip şakaları ve peşini bırakmayan talihsizliklerle düştüğü komik durumlar Young’ın hayatının kadınına rastlamasıyla daha da içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.

Sidney; ün, şöhret, gösteriş ve cazibeyi hem çok seven hem de nefret eden saf, mahcup bir adamdır. Dergisi Post Modern Review medya yıldızlarına ve trendlerine hayranlar kazandırmaktadır. Sidney tamamen karşıt muhafazakar NewYork dergisi Sharps’dan iş teklifi alınca şok olur. Böylece başarının kapısını aralamıştır. Hem yapıcı, hem de baştan çıkarıcı iş arkadaşları ve kendi saflığı ya Sidney kontrolden çıkmış bir eleman haline gelmiştir.

Toby Young'ın Vanity Fair’deki kendi kariyerini anlattığı uluslararası çok satan hikayesinden uyarlanan filmin yönetmeni Oscar Ödülü’ne aday gösterilen yönetmen Robert Weide. Robert Weide, Curb Your Enthusiasm ve Lenny Bruce: Swear To Tell The Trurth filmlerinin de yönetmenliğini yapmıştı.

Filmin yapımcılığını Stephen Woolley ve Elizabeth Karlsen, senaristliğini ise Peter Straughan üstleniyorlar.

Filmin başrolünü üstelenen Simon Pegg TV’de ve özellikle Channel 4’da rol aldığı Spaced dizisinde canlandırdığı karakter ile Peter Sellers Komedi Ödülü’ne hak kazandı. Oyuncu bu rolle BAFTA ödüllerine ve Uluslararası Emmy Ödüllerine de aday gösterildi.

Yönetmen: Robert B. Weide
Oyuncular: Jared Padalacki, Danielle Panabaker, Amanda Righetti, Travis Van Winkle
Senaryo: Toby Young, Peter Straughan
Tür: Komedi, Romantik
Dil: Altyazılı
Süre: 110 dk.
Web Sitesi: www.paramountpictures.co.uk/howtolosefriends