NTV

Dünyayı büyükanneler kurtaracak

Türkiye

WWF Kanada, büyükannelerle beraber ilginç bir eylem hazırlığında...

WWF Kanada, 7 Şubat günü ilginç bir eyleme imza atacak... Eylemin amacı, iklim değişikliğine neden olan sera gazlarını azaltabilmek. Eylemin en önemli aracı ise "kazak".

WWF Kanada eyleme şu sözlerle destek istiyor: "7 Şubat günü kaloriferlerinizin ısısını düşürün ve onun yerine üzerinize en sevdiğiniz kazağı giyin. Eğer Kanada'daki her birey bu eyleme katılır ve kaloriferlerinin ısısını sadece iki derece düşürürse bir günde tam 4 megaton sera gazının atmosfere bırakılmasını engellemiş olacağız. O yüzden, ısıyı düşürün ve en sevdiğiniz kazağı giyin. Eğer o gün bu eylemi yapmayı unutmaktan endişe ediyorsanız hiç merak etmeyin onun da bir çözümü var. Bu eylem için özel bir telefon merkezi kurduk. Telefonun ucundaki büyükanneler size o gün -kazağını giymeyi unutma- demek için hazır bekliyor olacaklar."

"Kazak giyme" eyleminin internet sitesinde "7 Şubat günü kazak giymeden dışarı çıkma" demek için hazır bekleyen onlarca büyükanne var. Eyleme katılmak isteyenler kendilerine hatırlatmayı yapacak olan büyükanneyi seçebiliyor...