El frenini çekmeyi unuttu, sokak savaş alanına döndü

İzmir Buca'da el freni çekilmediği için yokuş aşağı hareket eden bir vinç, 2 otomobili ezdikten sonra apartmana çarparak durabildi.

İHA 06.06.2017 - 15:31

el freni kaza.jpg

İzmir’in Buca ilçesinde el freni çekilmeyen park halindeki vinç yokuş aşağıya hareket ederek, 2 otomobili biçtikten sonra apartmana çarpıp durdu. 

Olay, bugün saat 12.00 sıralarında Yaylacık Mahallesi 190/1 Sokak'ta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, sokak üzerinde park halinde bulunan vinç aniden yokuş aşağı hareket etti.

Sürücüsü olmayan vinç önüne çıkan 2 otomobili biçtikten sonra bir apartmanın girişinde bulunan bahçeye girerek balkona çarptıktan sonra durdu. Kazada iki otomobilde kullanılamaz hale gelirken iki apartmanda ve vinçte maddi hasar meydana geldi.

Ayrıca, vincin sürücüsü olduğu iddia edilen 40 yaşındaki Ömer İstanbullu vinci durdurmak için hareket edince vinç ile otomobil arasında sıkışarak yararlandı. Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesine kaldırılan İstanbullu’nun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

"DEPREM OLDU SANDIK"

Kaza anında evde bulunan annesinin on dakika önce bahçede olduğunu ve kıl payı kurtulduğunu söyleyen Dilek Ceylan, "Deprem olmuş zannettik. Birden koşturup geldik. Allah'tan salondan girmemiş salondan girseymiş kurtuluş olmazdı” dedi. 

Kaza anında evde olan Ceylan’ın annesi Münire Ceylan ise “Camdan tekelleri görünce fırladım önce torunları filan aldım. Onlarla birlikte nasıl kaçtım hatırlamıyorum. Ev yıkılıyor, bina yıkılıyor sandım tepeme. Eğer salona çarpsaydı bende altında kalmıştım şu an” diyerek kaza anında yaşadıklarını anlattı.

Sayfa Yükleniyor...