Emir babadan infaz oğuldan

Bolu'da cesedi evinin bahçesinde toprağa gömülü şekilde bulunan kadının ölümüyle ilgili gözaltına alınan kocası ve oğlu tutuklandı.

Anadolu Ajansı 11.02.2010 - 16:42

10 Şubat 2010 tarihinde bir ihbarı değerlendiren Bolu Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Sümer Mahallesi Serdar Sokak'ta Haşim Çetinkaya'ya ait evin bahçesinde yaptıkları araştırmada Dursun Çetinkaya'nın cesedini bulmuştu.

Dursun Çetinkaya'nın cinayetiyle ilgili, dün eşi Haşim ve oğlu Mehmet Çetinkaya gözaltına alındı.

Emniyette ifadeleri alınan zanlılar, buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bolu Adliyesi’ne sevk edildi. Baba Haşim ve oğlu Mehmet Çetinkaya savcılıktaki sorgularının ardından, sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

Haşim Çetinkaya'nın ''cinayeti azmettirmek'', oğlu Mehmet Çetinkaya'nın ise ''annesini öldürmek'' suçundan tutuklandığı öğrenildi.

Dursun Çetinkaya'nın cinayetten önce eşi ve oğlu ile para anlaşmazlığı sonucu tartıştığı daha sonra kavda ettiği öğrenildi. Kadının bu kavganın sonucunda oğlu tarafından av tüfeğiyle sırtından tek el ateş ederek öldürüldüğü, cesedinin ise daha sonra baba Haşim ile oğlu Mehmet Çetinkaya tarafından toprağa gömüldüğü öğrenildi.

Zanlıların, cinayetin ardından polise kayıp başvurusunda bulunduğu da bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...