Erdoğan: AYM'yi de dinliyorlar

Konya’da konuşan Başbakan Erdoğan, paralel devletin Anayasa Mahkemesi’ni de dinlediğini söyledi. Erdoğan, “Son zamanlarda atılan adımlar işte bizde bu soru işaretlerini doğuruyor. Çünkü her şeyleri bunların şantaj, her şeyleri bunların montaj” dedi.

26.04.2014 - 14:55

Erdoğan: AYM'yi de dinliyorlar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, rahatsızlığı nedeniyle yerel seçimlerde gidemediği Konya, Ereğli ve Karaman'a teşekkür ziyareti yaptı.

Erdoğan, cumhurbaşkanı seçimine ilişkin mesajlar verdi. Erdoğan "CHP MHP ve BDP'ye gönül veren kardeşlerimin de milletçe üzerinde ittifak edeceği bir resim olacak" dedi. 

Karamanlılardan 10 Ağustos'taki Cumhurbaşkanlığı seçiminde sandıkları "Patlatmalarını" istedi. AK Parti'nin bir cumhurbaşkanı adayının bulunacağını belirten Erdoğan, vatandaşların bu adaya sahip çıkacağına inançlarının sonsuz olduğunu ifade etti. Erdoğan, "İstiyoruz ki milletimizin seçtiği cumhurbaşkanı Cumhuriyet Halk Partisi'ne bir ders olsun, MHP'ye bir ders olsun. Ama MHP'ye gönül veren kardeşlerimin de CHP'ye gönül veren kardeşlerimin de BDP'ye gönül veren kardeşlerimin de inanıyorum ki milletçe üzerinde ittifak edeceği bir isim olacak" ifadesini kullandı.

Başbakan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın açıklamalarına değinmedi ancak Anayasa Mahkemesi'nin de dinlendiğini söyledi.

Başbakan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Nasıl saldırılara maruz kaldığımızı sizler de gördünüz. Şahsıma, aileme, arkadaşlarıma çok ağır saldırılarda bulundular. Hükümetimiz ile partimize çok ağır taarruzlar yaptılar. Hatta çok daha ileri gittiler, birliğimize, kardeşliğimize, bağımsızlığımıza, ülkemize ve milletimize dahi kast ettiler. Siyaseti, siyasi zeminden kopardılar. Başka zeminlere, ahlak dışı zeminlere çekmek istediler. Centilmence bir yarış yerine ahlaksızlıkla, edepsizlikle hatta son derece kirli ittifaklarla üzerimize geldiler.

Gerek muhalefet partileri gerek diğer çevreler ellerindeki her türlü kirli imkan ve aracı kullanarak, milli iradeyi teslim almak, Türkiye'nin kutlu yürüyüşünü durdurmak istediler. Ama siz bu oyunu gördünüz. Sizler kurulan tuzağı, kurulan kumpası hissettiniz. Gezi olaylarıyla başlayan sürecin 17 ve 25 Aralık darbe girişimleriyle devam ettiğini Konya ve halkımız anladınız. 30 Mart'ta da gereğini yaptınız.

Gezi olayları milli iradeye yönelik bir darbe girişiminin ilk tezgahıydı. Bu darbe girişimi 17 ve 25 Aralık'taki saldırılarla sonuca ulaştırılmak isteniyordu.

'HÜKÜMETİ DEVİRMEK İSTEDİLER'
Bir kısım yargı içindeki çete mensuplarını kullanarak, bir kısım emniyet içindeki örgüt mensuplarını kullanarak, içeriden ve dışarıdan kirli ittifaklar kurarak hükümeti devirmek, yerine de kendi arzuladıkları gibi bir hükümet kurmak istediler.

Mevcut hükümetten millet son derece memnun ama birileri bu hükümetten memnun değildi. Kim onlar? Kendi şahsi ve örgütsel çıkarları zedelenenler bu hükümetten rahatsız oldular. Faiz yoluyla elde ettikleri milyarlarca doları kaybedenler, istikrarlı ekonomiden rahatsız oldular. Türkiye'nin mazlumlara el uzatan, içeride ve dışarıda haklıyı savunan bizim o dış politikamızdan rahatsız oldular. Çözüm sürecinden, Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi'nden, bu milletin kardeşliğinden rahatsız oldular. Türkiye'nin büyümesinden, bölgesinde ve dünyada iddia sahibi olmasından, küresel projeler inşa etmesinden rahatsız oldular.

Mısır'da oynadıkları oyunu Türkiye'de de oynamak istediler. Ukrayna'da oynadıkları oyunu Türkiye'de de oynamak istediler. Türkiye'yi istikrarsızlaştırarak, zayıflatarak Türkiye'de kaos, kriz, belirsizlik oluşturarak millete kaybettirmek ama kendilerine, kendi örgütlerine kazandırmak istediler.

'ARKADAN NAL TOPLUYORLAR'
Şu anda CHP ve MHP içinde 30 Mart öncesi yapılan kirli ittifak, artık yüksek sesle konuşuluyor. Hem böyle kirli bir ittifakın içine girdiler hem de seçimi kaybettiler. Ey CHP, ne aldın? Yüzde 28. Ey MHP, sen ne aldın Yüzde 15. Koyun bunları üst üste, ne yapıyor? Yüzde 43 yapan bunların toplam oyu bizim oyumuzun altında kaldı mı? Kaldı. Yüzde 45,5 biz, yüzde 43 bunlar. 40 çürük yumurtadan bir sağlam yumurta etmez.

17 yıldır MHP'nin başında. Öbürü de 5 yıldır başında. Hep arkadan nal topluyorlar, nal. Biz ise 8 seçime girdik, elhamdülillah hepsinden de birinci olarak çıktık. Bunlar gücünü koltuktan alıyor, biz ise koltuğa güç katanlar, farkımız bu.

Yenildiklerini bir türlü kabul edemiyorlar. Yarım ağızla hala yenilgilerine bahaneler arıyorlar. Hiç kusura bakmasınlar, 30 Mart öncesinde içinde bulundukları o darbe girişiminin hesabını önce millet sandıkta sordu, şimdi de partileri içinde umuyorum ki bunun hesabı sorulacak. Tarih bu darbe girişimini asla unutmayacak.

GÜLEN'E YİNE ÇAĞRI YAPTI
Pensilvanya'daki zatı yanlarına aldılar değil mi? Şimdi ben onlara bir tavsiyede bulunuyorum. Pensilvanya'daki zat, eğer samimiysen, eğer dürüstsen, eğer herhangi bir sıkıntın yoksa, yasal manin yoksa, 'İnzivaya çekildim' diyor, inzivaya çekilmek için Konya'dan daha güzel bir yer olabilir mi, Erzurum'dan daha güzel bir yer olabilir mi, İstanbul'dan daha güzel bir yer olabilir mi, Bursa'dan daha güzel bir yer olabilir mi, Ankara'nın Hacı Bayram Veli, oradan daha güzel bir yer olabilir mi? Hadi o zaman çık Türkiye'ye gel. Niye Türkiye'ye gelmiyorsun? Pensilvanya'da ne işin var, çık buraya gel.

'O TEZGAH SENİ DE VURACAK'
Hani bu vatanı seviyordun, hani vatanseverdin, hani milliyetperverdin, çık Türkiye'ye gel, oradan tezgah kurma. Unutma tezgahların üstünde bir tezgah vardır. O tezgah bir gün seni de vuracaktır. Bu oynanan oyunlar yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor ve bunun hesabı da sorulacaktır.

'O DİRENCİ KIRACAĞIZ'
Hiç merak etmeyin, biz bu örgütten ülkelerine yaptıkları ihanetin hesabını soracağız. Şu anda soruyoruz, başladık. Belli bir direnç var. Bu örgütün yargı içindeki, emniyet içindeki, diğer çevrelerdeki, devletin kurumlarındaki uzantıları tarafından belli bir direnç gösteriliyor ama biz o direnci de kıracağız. Hiç endişe etmeyin. Devlet içinde devlete, paralel devlete asla müsaade etmeyeceğiz.

Alın bunların dershanelerinden çocuklarınızı. Şu anda okullar bitiyor. Sakın ha, önümüzdeki yıl bunların okullarına çocuklarınızı katiyen göndermeyiniz. Bunların gazetelerine, televizyonlarına, bunların iftira ve yalan üreten medyalarına tavrınızı koyun.

'HESABINI VERECEKLER'
Hukuk içinde, demokrasi içinde yaptıklarının hesabını verecekler. O gizli dinlemelerin, gözetlemelerin, montajların, dublajların her kesime yaptıkları şantaj ve tehditlerin hesabını verecekler. Hükümete karşı giriştikleri darbenin hesabını verecekler. Milli İstihbarat Teşkilatımızın TIR’larını durdurmanın, Türkiye'yi teröre destek veren ülke gibi göstermenin hesabını verecekler. Dışişleri Bakanlığımızdaki çok gizli toplantıyı alçakça dinlemenin ve bunu alçakça yayınlamanın, bu büyük ihanetin de hesabını verecekler.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ
10 Ağustos’taki cumhurbaşkanlığı seçiminde tabii ki partimizin bir adayı olacak. İstiyoruz ki birinci turda adayımız cumhurbaşkanı olsun. Konya sandıklarda çok daha farklı bir şekilde patlasın."

'AYM'Yİ DE DİNLİYORLAR'
Ereğli ilçesinde vatandaşlara seslenen Erdoğan, Gülen cemaatine yönelik eleştirilerini sürdürdü.

Başbakan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) de dinlendiğini söyledi.

Erdoğan, kısaca şöyle konuştu:

"Anayasa Mahkemesini de dinliyorlar. Son zamanlarda atılan adımlar işte bizde bu soru işaretlerini doğuruyor. Çünkü her şeyleri bunların şantaj, her şeyleri bunların montaj.

Bir kısım paralel yargıyla mücadelemiz devam ediyor, edecek. Bir kısım emniyetteki paralel yapıyla mücadelemiz devam ediyor, edecek. Devletin kurumlarındakilerle ediyor, edecek. Temizleyeceğiz bunları, temizleyeceğiz. Ya yola gelecekler ya dışarı gidecekler."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...