Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Brezilya’ya yaptığı ziyaret sırasında Türkiye'nin San Paulo Başkonsolosluğunun açılış törenine katıldı.

Erdoğan, yaptığı konuşmada, Latin Amerika'da böyle bir başkonsolosluğu açmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, açılış törenine Beşiktaşlı futbolcu Bobo ile eski Fenerbahçeli futbolcu Gerson'un da katıldığını ve bütün bunların Türkiye-Brezilya halklarının birbirine kaynaşmasını sağladığını ifade etti.

Brezilya'nın birçok bölgesinden sporcunun Türkiye'de görev yaptığını anımsatan Erdoğan, bu sporcuların elçi görevi gördüğünü söyledi.

Başbakan Erdoğan, İstanbul'a benzeyen Sao Paulo'nun, nüfus itibarıyla Brezilya'nın en büyük şehirlerinden biri ve aynı zamanda İstanbul gibi bir ticaret merkezi olduğunu söyledi. Erdoğan, bu benzerlikleri çoğaltmak suretiyle ikili dostluğun güçlendirileceğini kaydetti.

Brezilya'ya 150'yi aşkın iş adamıyla geldiğini belirten Erdoğan, Türk ürünlerini Brezilya'ya sunmanın gayreti içinde olduklarını ifade etti.

‘BİZİM HANIM BEŞİKTAŞLI’
Beşiktaşlı futbolcu Bobo ile sohbet eden Erdoğan, eşi Emine Erdoğan'ı tanıştırırken, ''Bizim hanım Beşiktaşlıdır'' dedi.