Erdoğan'dan Türk Kızılayı'na yıldönümü kutlaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Kızılayı'nın 151'inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

DHA 10.06.2019 - 17:51

Erdoğan'dan Türk Kızılayı'na yıldönümü kutlaması

Türk Kızılayı'nın kuruluş yıldönümü nedeniyle Türk Kızılayı Genel Başkanına mesaj atan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Aziz milletimizin yardımseverlik, merhamet, şefkat ve dayanışma hasletlerinin sembolü Türk Kızılay, özverili ve etkili bir şekilde yürüttüğü sınır tanımayan hizmetleriyle bu alanda dünyanın saygın kuruluşları arasındaki yerini almıştır" değerlendirmesini yaptı.

Türk Kızılay'ın kuruluş yıldönümünü kutladığını belirten Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Aziz milletimizin yardımseverlik, merhamet, şefkat ve dayanışma hasletlerinin sembolü Türk Kızılay, özverili ve etkili bir şekilde yürüttüğü sınır tanımayan hizmetleriyle bu alanda dünyanın saygın kuruluşları arasındaki yerini almıştır.

Ayrım gözetmeksizin tüm ihtiyaç sahiplerinin yanında olan, savaş ve doğal afetlerin olumsuz etkileri sonucu açılan yaraları saran Türk Kızılayın, bundan sonra da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye ve dünya barışına katkı sağlamaya devam edeceğine inanıyorum.

Barışa, huzura, kardeşlik ve dostluğa hizmet eden Türk Kızılayın gücünü bizlerin yardım ve desteklerinden aldığını bir kez daha hatırlatıyor; kuruluş yıldönümü vesilesiyle tüm gönüllülerini en kalbi duygularımla selamlıyor, aziz milletimizi bir kez daha bu güzide kuruluşumuzu desteklemeye çağırıyorum."

Sayfa Yükleniyor...