Eurovision’a kim gitmeli?

Müzik dünyasının gözlerini Eurovision’a çevirdiği bu günlerde, yarışmada Türkiye’yi kimin temsil edeceği hem müzik kulislerinde hem de medyada tartışılmaya başlandı.

NTV Haber 03.09.2009 - 22:23

Eurovision’a kim gitmeli?

Yıllar sonra Sertap Erener'le gelen birincilik ve ardından Athena, Kenan Doğulu, Mor ve Ötesi ve Hadise'yle devam eden süreç, Eurovision yarışmasının Türkiye açısından seyrini değiştirdi.


Sponsorluk anlaşmaları, konser gelirleri ve sağladığı popülerlik nedeniyle cazip bir platforma dönüşen yarışmanın artık birçok talibi var.

Hande Yener, Murat Boz, Burcu Güneş, Bedük gibi isimler Eurovision için gönüllü olduklarını açıkladılar.

Müzik dünyasının ünlülerine ve müzik yazarlarına sorduk, sizce bu yıl Eurovision'a kim gitmeli?

Şarkıcı Murat Boz, "Türkiye'de birçok sanatçı gitmek istiyor artık Eurovision'a. Yarışmanın birçok anlamda getirisi var bütün sanatçılara" derken, internette Şebnem Ferah'la birlikte en çok oyu alan isim olan Burcu Güneş de, "Ben iddialı bir tipim, gidip de küçük derecelerle dönmek istemem. Doğru bir ekiple bu işi başarırım. Bu konuda iddialıyım. Aynı zamanda bir yurt dışı yüzüm ve sesim olduğunu biliyorum" şeklinde konuştu.

Müzik ve köşe yazarlarına göre Eurovision'a kim gitmeli?

Naim Dilmener / Müzik eleştirmeni
"Eurovision yarışması uzun zamandır bir müzik yarışması değil. Bir televizyon programı gibi görülüyor artık, bir şov gibi gözüküyor ve bence Ciguli şovuyla, duruşuyla Eurovision’da yapılabilecek en iyi şeyi yapar. Biraz da kafa bulmak lazım."

Mehmet Tez / Müzik yazarı
"Hayko Cepkin ve Bedük bana ilginç geliyor. Bedük çok dans ettiriyor ve şovu çok güzel. Lordi grubu da, acayip maskeler takıp bir takım sahne şovları ve boyalarla birincilik almıştı. Bence hayko da o anlamda cok ilginç ve dikkat çekici olabilir."

Mehmet Tez'den, 'Kürt açılımı'nın gündemde olduğu bu günlerde ilginç bir teklif de geldi: "Mesela Aynur’la Ajda Pekkan düet yapmıştı. Bu çok güzel karşılanmıştı. Basın da kamuoyu da bunun arkasında durmuştu. Eurovision’da Türkiye’yi böyle bir şey temsil edilebilir."

Eurovision'a kim gitmeli?

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...