Evine giren hırsızı vuran kişiye müebbet hapis istemi

Antalya'da evine giren hırsızı vurarak ölümüne neden olan sanık, müebbet hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıktı.

Haberler - Anadolu Ajansı 08.12.2016 - 12:42 | Son Güncelleme : 08.12.2016 - 12:52

Evine giren hırsızı vuran kişiye müebbet hapis istemi
Arşiv

Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan tutuklu sanık Fesih Öncü, yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmada savunma yapan Öncü, Konuksever Mahallesi'nde bir apartmanın 2. katında bulunan evinin kapı ve pencerelerinin yaz mevsimi olması nedeniyle açık olduğunu, kendisinin balkonda, eşi ve çocuklarının ise içeride uyuduğunu anlattı.

Bir ses üzerine uyandığını ve balkonda tanımadığı bir erkek gördüğünü belirten Öncü, "Kim o' diye bağırdım cevap vermedi. Maktul cevap vermeyince 'Hırsız var' diye bağırmaya başladım. Daha sonra maktul balkonun demir parmaklıklarından atlayıp kaçmaya başladı. Ben de yastığımın altında bulunan silahı aldım. Ateş etmeden önce 'dur' diye uyardım, kaçmaya devam edince ben de ateş ettim" dedi.

Öncü, olay sırasında hırsızın içerideki eşi ve çocuklarına zarar verdiğini düşündüğünü de ifade etti.

Sesler üzerine evdekilerin uyandığını ve polisi aradıklarını kaydeden Öncü, yaşanan olaydan pişman olduğunu ve büyük üzüntü yaşadığını dile getirdi.

Mahkeme heyeti, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı ertelendi.

Antalya'nın Muratpaşa ilçesine bağlı Konuksever Mahallesi'nde, 11 Eylül 2016 tarihinde Ramazan Kısse, hırsızlık yapmak için girdiği evin sahibi tarafından vurularak öldürülmüştü.

Olayın ardından tutuklanan ev sahibi Fesih Öncü hakkında, "kasten öldürme" ve "ruhsatsız silah taşıma" suçlarından müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...