İdam edilen Mustafa Pehlivanoğlu'nun 31. ölüm yıldönümünde Ulucanlar Cezaevi Müzesi önünde anma programı düzenledi.

''Taş Medreseli Ülkücüler'' adındaki bir grup tarafından Ulucanlar Cezaevi Müzesi önünde düzenlenen anma programına, cezaevinde yatmış ülkücüler, MHP'nin eski ve yeni milletvekilleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Pehlivanoğlu'nun hücre arkadaşlarından Yener Yurteri'nin, Pehlivanoğlu'nun annesine yazdığı mektubu okuması sırasında, anma törenine katılanlar göz yaşlarına hakim olamadılar.

Bu sırada gruptakiler, ''Kanımız aksa da zafer İslam'ın'', ''Çağrımız İslam'da dirilişedir'', ''Savaşımız, vurguncu düzenedir'', ''Yaşasın büyük Turan ülkümüz'', ''Ya Allah, Bismillah, Allahu Ekber'', ''Ülkücü hareket hesap soracak'' ve Kenan Evren aleyhine bazı küfürlü sloganlar atıldı.

Bu sırada küfürlü slogana tepki gösteren bir grup ile sloganı atan grup arasında arbede yaşandı. MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Şemsek, gruptakilere itidal çağrısında bulundu.

Daha sonra gruptakiler, Ulucanlar Cezaevi Müzesi içerisinde bulunan dar ağacı önünde temsili idam gösterisinde bulundular.

Burada grup adına konuşan Hüseyin Kocabaş, ''Bugün emperyalizmin uşağı 12 Eylül ihtilal konseyinin keyfiyetiyle, ahaliye korku salmak için 'bir sağdan bir soldan asalım' denilerek, asli fail olmamasına rağmen idam sehpasında katledilen, ülküdaşımız Mustafa Pehlivanoğlu'nun 31. şahadet yıl dönümüdür. Mustafa, mahallesinin fakir, yiğit ve toy bir delikanlısıydı. Nişanlısına, ülküsüne, teşkilatına ve memleketine sevdalıydı. Yok edilmek istenen bir nesil adına, işkencecilerden ve darbecilerden davacıyız'' dedi.

Gruptakiler, daha önce cezaevi olarak kullanılan bölümü gezdiler.

Bu sırada MHP Milletvekili Atilla Kaya yıllarca yattığı 2 nolu koğuşta hatıra fotoğrafı çektirdi.