FETÖ imamının eşi 20 milyon liralık serveti hakimden duydu

FETÖ terör örgütünün imamlarından Kemal Batmaz'ın 20 milyon liralık servetinin sorulduğu eşi Gonca Batmaz, "Ben sadece İstanbul'daki evi biliyorum" yanıtını verdi.

DHA 18.01.2019 - 07:58

FETÖ imamının eşi 20 milyon liralık serveti hakimden duydu

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün Hava Kuvvetleri Komutanlığı sivil imamı Kemal Batmaz ve jinekolog eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 5 sanık hakkında açılan davanın görülmesine dün başlandı.

Kemal Batmaz, 2 saatlik savunmasında cezaevi ve yargılama sürecini eleştirirken, hakimin "Darbeden pişmanlık duyuyor musunuz ?" sorusuna, "Darbe yok ki pişmanlık duyayım" cevabını verirken, duruşmada ilginç bir olay yaşandı.

Mahkeme Başkanının "Eşinizin üzerine kayıtlı 3 villa, 3 dükkan, 2 taşınmaz ve 4 araç var. Toplam değeri 20 milyon TL. Bunları biliyor musunuz" sorusuna Gonca Batmaz, "Ben sadece İstanbul'daki evi biliyorum" dedi.

Bank Asya'ya örgüt liderinin çağrısı üzerine hesabına yatırılan 172 bin TL'yi de eşi Kemal Batmaz'ın yatırdığını belirten Gonca Batmaz, "Adil Öksüz'ü de darbeden sonra televizyon haberlerinde gördüm. Tanımıyorum" dedi. 

Duruşma, tanıkların dinlenilmesi ve istenen raporların dönüşünün beklenmesine karar vererek duruşmayı 30 Nisan 2019'a erteledi.

Sayfa Yükleniyor...