Geleceğin Sineması'na rekor katılım

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Türsak Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen “Geleceğin Sineması 6”da 200’ü aşkın genç yönetmen adayı yarışacak.

Haberler 08.06.2009 - 12:28

Geleceğin Sineması'na rekor katılım

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü’nün projesi olan ve Türsak Vakfı işbirliği ile yapılan; üniversitelerin fakülte dekanları ve bölüm başkanları tarafından da desteklenen, bu yıl altıncısı düzenlenen “Geleceğin Sineması”nın sonuçları 25 Haziran’da açıklanıyor.

İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde yapılacak törende 200’ü aşkın genç yönetmen adayı arasından finale kalan 20 öğrenci 2 bin 500 TL ödülün sahibi olacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bütçe desteği vereceği “Geleceğin Sineması”nda dereceye giren ilk üç öğrenci ayrıca TÜRSAK Vakfı ve Canon tarafından da ödüllendirilecek.

Canon birinci olan öğrenciye Canon XHA1 Digital Video hediye ederken, Türsak Vakfı da dizüstü bilgisayar ve dijital fotoğraf makinesi ile ödüllendirecek. Geçtiğimiz yıllarda da büyük ilgi gören bu proje öğrenci filmlerini, proje ve senaryo aşamasında destekleyen ilk ve tek proje olma özelliğini taşıyor.

Finalistleri Songül Öden açıklıyor

T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın öğrencilere ödüllerini takdim edeceği ödül törenin sunuculuğunu başarılı oyuncu Songül Öden üstlenecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın ilk üçe giren öğrencilere ödüllerini vereceği geceyi Songül Öden sunacak. T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın ilk üçe giren öğrencilere ödüllerini vereceği geceyi Songül Öden sunacak.

Bu yıl altıncısı düzenlenecek olan “Geleceğin Sineması”nın seçici kurulu ise kültür-sanat dünyasının başarılı isimlerinden oluşuyor:
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcısı Günay Kiracı, Siyad Başkanı-Sinema Yazarı Murat Özer, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü Sinema Daire Başkanı Nejat Gökçe, Yapımcı Osmantan Erkır, Sinema Yazarı Ömür Gedik, Türsak Başkanı Engin Yiğitgil, Yönetmen Özcan Alper, Senarist Sırrı Süreyya Önder ve Oyuncu Şebnem Dönmez.

Sayfa Yükleniyor...