Sakarya'da go-kart pistinde yaptığı kaza sonrası kafası vücudundan ayrılan üniversite öğrencisi Tuğba Erdoğan’ın ailesi evlat acısını ikinci kez yaşadı.

Ailenin 4 çocuğundan biri olan Merve’nin de 1995 yılında henüz 9 yaşındayken lösemiden hayatını kaybettiği öğrenildi.

Zeytinburnu’nda bulunan Kozlu Gasilhanesi önünde basın mensuplarına açıklama yapan acılı baba Süleyman Erdoğan, olayda ihmal olduğunu belirterek, "Gazetelerde çıkan fotoğraflara baktığımızda benim kızımın bindiği aracın arkasında korkuluk yok, sünger yok. Öbür aracın korkuluğu var. Burada büyük bir ihmal görülüyor. Son aldığımız haberlere göre devlet go-kart pistlerini incelemeye almış. Bu olaydan sonra incelemeye alındığı söyleniyor. Çok geç kalınmıştır ama benim kızım gittikten sonra inşallah başkası yanmasın. Geçen sene de aynı olay yaşanmış, kızın saçları gitmiş" dedi.

Kızının go-karta bindiğinden haberi olmadığını belirten Erdoğan, “Devlet tam denetimini yapsın, bu eğlence yerlerini incelesin. Bu bizim kaderimizmiş ama kaderi de sineye çekmek olmaz. Kanun neyi emrediyorsa onu yapacağız” dedi.

24 yaşındaki Tuğba Erdoğan’ın cenazesi memleketi Kütahya’ya gönderildi.

İŞLETMECİ SERBEST KALDI
Öte yandan yaşanan feci kaza sonrası gözaltına alınan go-kart pistinin işletmecisi Ömer M. Sakarya Adliyesine çıkarıldı. Ömer M.'nin denetimli serbestlik yasasından serbest bırakıldığı öğrenildi.

PİST KAPATILDI
Tuğba Erdoğan'ın yaşamı yitirdiği go-kart pisti ise kapatıldı. Erdoğan, karting yaparken boynundaki atkının aracın aksına dolanması sonucu yaşamını yitirmişti.