Gökçek’e metro protestosu

Tamamlanamayan metro inşaatları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’da protesto edildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 14.03.2009 - 16:42

Gökçek’e metro protestosu

''Gökçek Gitçek Sola Çek'' kampanyası katılımcıları, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i protesto eden ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın'a destek içeren dövizlerle Kızılay eski Gima önünde toplandılar. Eyleme Ankara Kent Bileşenleri üyeleri de destek verdi.

Grup adına yapılan açıklamada, Ankara'da 15 yılda 1 metre metro hattının hizmete sokulmadığı, belediye kaynaklarının ''sünnet düğünlerine, oy avcılığına'' harcandığı iddia edildi.

Gökçek gitmeden metro inşaatlarının tamamlanamayacağının savunulduğu açıklamada, metroların açılmasının ''29 Martta Melih Gökçek'in gönderilmesine bağlı olduğu'' öne sürüldü.

Murat Karayalçın'ın belediye başkanlığında bir döneminde 23 kilometre metro yapıldığı dile getirilen açıklamada, metroları tamamlamadığı gerekçesiyle Gökçek'e seçimlerde oy verilmemesi istendi.

Çayyolu-Kızılay, Sincan-Batıkent, Keçiören-Tandoğan metrolarının geçen yıllara rağmen bir türlü tamamlanmadığı ifade edilen açıklamada, ''Metroları Gökçek değil, onu gönderen Ankaralılar yapacak'' denildi.

Daha sonra kartondan yapılmış iki vagondan oluşan ve önünde ''15 senede metro yapamadık, 15 sene sonra kesin yaparız. Yola devam'' yazılı temsili metronun açılışı yapıldı.

Sayfa Yükleniyor...