Yapı Kredi Yayınları ve Turkcell, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında edebiyat ile teknolojiyi görme engelliler için bir araya getirdi. Bu işbirliğiyle, Yaşar Kemal’in Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan son kitabı Çıplak Deniz Çıplak Ada, Turkcell Hayal Ortağım Servisi üzerinden ücretsiz olarak görme engellilerle buluşuyor.

Yapı Kredi Yayınları ve Turkcell arasındaki işbirliğinin detaylarını aktarmak için Engelliler Haftası’nda düzenlenen toplantıya, Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık Genel Müdürü Tülay Güngen, tiyatro ve sinema sanatçısı Yetkin Dikinciler katıldı.

Kitabı seslendiren tiyatro ve sinema sanatçısı Yetkin Dikinciler, Yaşar Kemal gibi büyük bir ustanın eserini gururla seslendirdiğini belirterek, görme engelli kitapseverlerin güncel kitaplara erişimi açısından bu gibi çalışmaların çok önemli olduğunu ve kendisinin de bu çalışmaya destek vermekten büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

Çıplak Deniz Çıplak Ada
Yaşar Kemal’in Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan son kitabı “Çıplak Deniz Çıplak Ada”, yerlerinden edilen insanların Ege’de bir adada yeni bir yaşam kurma çabalarını konu alan Bir Ada Hikayesi dörtlemesinin dördüncü ve son kitabı. Dörtlünün bu son romanında, geçmişin yaraları kapanmaya yüz tutmuş ama izleri kalmıştır… Ağaefendi’yle Melek Hatun, Poyraz’la Zehra, Ali Hüseyin’le Nesibe muradına erecektir; Lena Ana’nın hasretle yollarını beklediği kayıp oğulları da geri dönmüştür ama balıkçıların reisi Hıristo’nun başına beklenmedik bir olay gelir.