Gül '30 Ağustos'ta yok

Kulak rahatsızlığı nedeniyle hastanede yatan Cumhurbaşkanı Gül’ün tedavisi 5 gün daha sürecek. Gül, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine katılmayacak. Çankaya Köşkü'ndeki resepsiyon da iptal edildi.

Haberler 28.08.2012 - 12:30

Gül '30 Ağustos'ta yok

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün sağlık durumuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Rektör Tuncer, 27 Ağustos’ta farklı hastanelerden akademisyenlerin katılımıyla Abdullah Gül’ün sağlık durumuyla ilgili bir heyet toplantısı düzenlendiğini açıkladı.

Tuncer, toplantıda Cumhurbaşkanı Gül'ün klinik olarak önemli ölçüde iyileştiğinin görüldüğünü bildirdi.

Tuncer, Cumhurbaşkanı Gül'e uygulanmakta olan yoğun ilaç tedavisinin 5 gün daha hastanede sürmesinin kararlaştırıldığını ifade etti.

Murat Tuncer, şunları dile getirdi: "Sayın Cumhurbaşkanımızın günlük aktivitelerine sınırlı olarak devam etmesi, bununla birlikte iki gün sonra yapılacak 30 Ağustos Zafer Bayramı tören ve kutlamalarına katılmaması tavsiye edilmiştir."

30 AĞUSTOS TÖRENLERİNDE YOK
Doktorların tavsiyesine kulak veren Cumhurbaşkanı Gül, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine katılmayacak. Törenlere Gül'ün yerine TBMM Başkanı Cemil Çiçek katılacak.

Cumhurbaşkanı Gül'ün rahatsızlığı nedeniyle Çankaya Köşkü'ndeki resepsiyon da iptal edildi.

'İYİYİM, SAĞOLUN'
Cumhurbaşkanı Gül, Milli Güvenlik Toplantısı'na katılmak için öğle saatlerinde hastaneden çıktı.

Gül, burada kendisini görmek için bekleyen kalabalığın ''geçmiş olsun'' temennilerine ''İyiyim, sağolun'' diye karşılık verdi.

Gül, tedavi ve testlerine devam edilmesi için Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'ne geri döndü.

Cumhurbaşkanı Gül, Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nden dün akşam kısa süreliğine ayrılmıştı. Gül, Köşk’te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'le görüştü.

İki saati aşkın süren görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Gül, yeniden hastaneye dönmüştü.

Sayfa Yükleniyor...