Günaydın: Baykal uzaklaştırılmadı

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Gökhan Günaydın, Deniz Baykal'ın referandum çalışmalarından uzaklaştırılmadığını, görevlendirme yapılmadan da kendisinin uygun göreceği yerlerde çalışma yapabileceğini söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 19.08.2010 - 17:57

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Gökhan Günaydın, referandum çalışmaları dolayısıyla bulunduğu Antalya'da düzenlediği basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlarken, eski genel başkan Deniz Baykal'ın referandum çalışmalarından uzaklaştırıldığı yolunda dile getirilen görüşlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Deniz Baykal'ın hangi ilde isterse orada referandum çalışması yapabileceğini vurgulayan Günaydın, şunları kaydetti;

''Hangi ilde, hangi çalışmayı yapacağına kendisi karar verir. Kendisi nerede arzu ederse orada çalışır. Biz de böyle bir söylemin yaratılmaya çalışıldığını tespit ediyoruz. Eğer biz, bir önceki Genel Başkan'ımıza Burdur'u, Kars'ı, Muş'u denetlemesi görevini vermiş olsaydık, bu sefer de Genel Başkan Antalya'dan kopartılmak için çeşitli illerde görevlendiriliyor denecekti.

Yani ne adım atarsanız söylenecek bir söz var. CHP'nin genel başkanlığını başarıyla yapmış Deniz Baykal, herhangi bir görevlendirilmeye muhtaç olmadan kendisinin uygun gördüğü çalışmaları yapar.''

Sayfa Yükleniyor...