Hakan Şükür televizyona izinsiz çıkıyor!

Siyasetin son dönem konuları arasında yer alan AK Parti Milletvekili Hakan Şükür’ün spor yorumculuğu yapmasına, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’ten değerlendirme geldi.

Haberler 23.02.2012 - 05:37

Hakan Şükür televizyona izinsiz çıkıyor!

Tutuklu vekillerin birikmiş maaşlarının ödenmesi yönünde karar alınan Meclis Başkanlık Divanı’nın bir diğer konusu, AK Parti Milletvekili Hakan Şükür’dü.

Şükür’ün bir televizyon kanalında futbol yorumculuğu yapması tartışma yaratmış, son olarak CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce konuyu gündeme getirmişti. İnce, Şükür’ün Meclis devamsızlığına dikkat çekmişti.

Meclis Başkanlık Divanı’nın, vekillerin devamsızlık raporlarını masaya yatırdığı toplantıda, söz Şükür’e geldi ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek konuştu.

Bu konudaki sözleri dikkat çekici olan Çiçek, Şükür'ün yorumculuk yapmasına karşı çıktı. Çiçek, Hakan Şükür'ün Meclis’ten izin almadığını da söyledi.

Çiçek, "Yasal boşluktan faydalanıyor. Kamuda çalışma için var olan düzenleme özelle ilgili mevcut değil. Yaptığı etik değil ve etik kurul olsaydı çalışma söz konusu olmazdı" derken, Vatan gazetesinin haberine göre Hakan Şükür, Çiçek'in değerlendirmeleriyle ilgili şunları söyledi:

"Yasa dışı bir şey yapmıyorum. Meclis Genel Sekreterliği'ne sözlü olarak sordum, hiçbir sorun olmadığı söylendi."

Şükür ayrıca, aldığı parayla ilgili de, "150-200 bin gibi rakamlar yok" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...