Hakkari'de askeri araca mayınlı saldırı: 2 asker şehit

Hakkari'de yola yerleştirilen patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 2 asker şehit düştü, 5 asker yaralandı.

Anadolu Ajansı 24.08.2015 - 13:53

Hakkari'de askeri araca mayınlı saldırı: 2 asker şehit

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yol kenarına yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 2 askerin şehit olduğunu, 5 askerin de yaralandığını duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan basın açıklamasında, Hakkari'nin Şemdinli Tekeli köyü bölgesinde bugün saat 07.10 sıralarında Türk Silahlı Kuvvetleri ekiplerince yol kontrolü esnasında bölücü terör örgütü mensuplarınca daha önceden yol kenarına yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirildiği belirtildi.

"Yol kenarındaki patlayıcının patlatılması sonucunda kahraman iki silah arkadaşımız şehit olmuş ve kahraman beş silah arkadaşımız hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmıştır" ifadesi kullanılan açıklamada, yaralıların helikopterle hastaneye sevk edildiği kaydedildi.

Bölgeye taarruz helikopter kolu, insansız hava aracı ve takviye birliklerin sevk edildiğinin bildirildiği açıklamada, teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla kaçış istikametlerinin ateş altına alındığı ve bölgede operasyonlara devam edildiği vurgulandı.

AÇIKLAMADA ŞUNLAR KAYDEDİLDİ: :

"Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz."

Sayfa Yükleniyor...