Hava sıcaklığı 4 derece azalacak

Yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığı güney ve batı kesimlerde 2 ile 4 derece azalacak. Doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor.

Haberler 29.12.2013 - 10:20

Hava sıcaklığı 4 derece azalacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, 'nin güney ve iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; yağmur ve sağanak, zamanla Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların; Antalya, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Şanlıurfa'da kuvvetli yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Malatya ve Elazığ çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji, Antalya, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Şanlıurfa'da ani sel, su baskını gibi olaylara karşı hazırlıklı olunmasını talep etti.

Kurum, gece saatlerinde Malatya ve Elazığ çevrelerinde yer yer yoğun kar yağışı sebebiyle ulaşımda aksamalar olabileceğini bildirdi.

Sayfa Yükleniyor...