HDP heyetinin gezisi iptal

Karadeniz’de seçim çalışmaları yapan HDP heyeti, Ordu’nun ardından Giresun da saldırıya uğradı. Gerginlik üzerine HDP heyeti, Giresun ziyaretini iptal ederek otobüsle Ankara'ya döndü.

Anadolu Ajansı 08.03.2014 - 15:29

HDP heyetinin gezisi iptal

Seçim çalışmalarını Doğu Karadeniz'de sürdüren HDP heyetini karşılamak için bir grup, Sanayi Mahallesi Ali Durağı mevkisinde bayraklarla beklemeye başladı.

Bu sırada grubun çevresinde toplanmaya başlayan başka bir grubun HDP bayraklarının indirilmesini istemesi üzerine arbede yaşandı.

Gruptakiler birbirine yumruk attı, polis araya girerek olayları engellemeye çalıştı.

Sanayi Mahallesi'nden ayrılarak ilçeyi ziyaret için polis koruması eşliğinde İskele mevkisine giden gruba, burada toplananlar da slogan atarak tepki gösterdi.

Bunun üzerine Kürkçü başkanlığındaki HDP heyeti Giresun programını iptal ederek, otobüsle geri döndü. Gruptakiler ise minibüsle İskele mevkisinden uzaklaştırıldı.

HDP Giresun Belediye Başkan adayı Bekir Şensoy, seçim nedeniyle Giresun'da yapacakları programın bazı güçler tarafından provoke edilmeye çalışıldığını iddia etti.

Bulancak'tan sonra durum değerlendirmesi yaptıklarını ifade eden Şensoy, "Baktık ortamı germenin gereği yok, çatışma ortamına girmenin gereği yok, şehrimizin sorunu diye gördük bir yandan da programı iptal etme ihtiyacı hissettik. Hoş olmadı, Giresun misafirperverliğine yakışmadı diye düşünüyorum. Biz ısrarla çocuklarımızın ölmemesini, Türkiye'nin Filistin'e benzememesi için gençlerimizin yaşam hakkını ve barışı savunmaya devam edeceğiz” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...