HDP'li milletvekilleri yarın AYM’ye başvuracak

HDP milletvekilleri, dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili düzenleme için yarın Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuruda bulunacak.

Haberler - DHA 25.05.2016 - 16:19 | Son Güncelleme : 25.05.2016 - 17:56

HDP'li milletvekilleri yarın AYM’ye başvuracak

HDP milletvekilleri, dokunulmazlıkların kaldırılmasını öngören anaya değişikliğine karşı harekete geçiyor.

HDP’li milletvekilleri, yarın saat 14.00'te Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvurularda bulunulacak.

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ adına da bireysel başvuruların yapılacağını belirtti.

Kendisinin de parti avukatları ve Ankara'da bulunan milletvekilleri ile Anayasa Mahkemesine yapılan başvuruya katılacaklarını anlatan Tuğluk, başvuru sonrasında basın açıklaması yapacaklarını kaydetti.

YÜKSEKDAĞ: O CEZAEVİ DUVARLARINI TUZ BUZ ETMEYİ ÇOK İYİ BİLİRİZ

Öte yandan, Kars’ta HDP il binası önünde düzenlenen mitinge katılan Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ, burada yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Bizler HDP grubu olarak ister içeride olalım, ister dışarıda. Bizler o cezaevlerini taş duvarları çok iyi biliriz. O taş duvarları hükümsüz kılmayı, tuzla buz etmeyi de bizler çok iyi biliriz.

Bugün iyi bildiğimiz yollardan direneceğiz. Dokunulmazlığımızın kaldırılması, bizlere cezaevinin yolunun açılması, bizi bir parça da olsun güçten düşürmeyecek. İçiniz rahat olsun, artık daha güçlüyüz, artık daha kararlıyız, daha büyük kazanmadan asla ve asla vazgeçmeyeceğiz.”

Sayfa Yükleniyor...