İDO feribotu büyük tehlike atlattı

Mudanya'dan Yenikapı'ya hareket eden Osmangazi feribotu, Adalar açıklarında bir RORO gemisi ile çarpıştı. Feribot alabora olmaktan son anda kurtuldu.

26.12.2011 - 09:16

İDO feribotu büyük tehlike atlattı

Mudanya'dan Yenikapı'ya hareket eden Osmangazi feribotu ile UN - RORO gemisi Sivriada açıklarında çarpıştı. Kazada ölen ya da yaralanan olmazken, yolcuların büyük panik yaşadıkları belirtildi.

Osmangazi feribotunun Yenikapı'daki iskeleye geleceği öğrenilirken, İDO yetkilileri gemi ve feribotun birbirlerine sürttüğünü açıkladı.

Feribotun iskeleye yanaştıktan sonra yolcuların tahliye edileceği bildirildi.

Feribottaki yolculardan Ahmet Ersavaş isimli bir vatandaş Twitter'da "Şu an Bursa-Yenikapı feribotundayım. Feribot kaza yaptı, bir ro-ro gemisi sürttü" bilgisini paylaştı.

İDO'DAN KAZAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA
İDO'dan kazayla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi: "07.30 Güzelyalı-İstanbul seferini yapmakta olan İDO'ya ait 830 yolcu ve 150 araç taşıyan Osman Gazi Feribotu ile UND RO-RO'ya ait İstanbul Trikete–Tuzla seferini yapan UND EGE gemisi Sivriada’ nın 4 mil güneybatısında seyir yaparken sürtünme meydana gelmiştir. Herhangi bir can ve mal kaybı olmazken Osman Gazi Feribotu küçük çapta hasar görmüştür. Her iki gemi de seferlerine devam etmiştir."

Açıklamada, Liman Başkanlığı ve İstanbul Valiliği'nin olayla ilgili tahkikat başlattığı belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...