İdris Bal'dan AK Parti'ye 'örgüt' eleştirisi

Bağımsız Kütahya Milletvekili İdris Balbal, yurt dışındaki Türkiye merkezli okullarla ilgili "Düne kadar barış elçisi dediklerimiz, kültür köprüsü kuranlar dediklerimiz, nasıl oldu da iki günde örgüt oldu" değerlendirmesinde bulundu.

Haberler - Anadolu Ajansı 16.01.2014 - 16:50

İdris Bal'dan AK Parti'ye 'örgüt' eleştirisi

AK Parti'den ihraç edilen Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün yaptığı konuşmada, yurt dışındaki merkezli eğitim yapan kurumlarla ilgili "ithamlarda bulunduğunu" iddia etti. Söz konusu kurumların bir millet projesi olarak doğduğunu ve geliştiğini belirten Bal, "Bu, bir kesimin projesi değildir. Düne kadar barış elçisi dediklerimiz, kültür köprüsü kuranlar dediklerimiz, nasıl oldu da iki günde örgüt oldu. Bunu akıl da izan da vicdan da kabul etmez. Bu, sıradan insanların bile savrulmaması gereken bir noktadır" diye konuştu.
     
Toplumu kutuplaştırmanın kimseye yarar sağlamayacağına dikkati çeken Bal, "Lobiciliğin ne olduğunu bilmiyor olabilirsiniz ama dikkatli olun, dünyada yükselen bir Türk lobisi var, bunu engellemeyin. Bunu engellerseniz bu milleti karşınızda bulursunuz ve bedelini hep beraber öderiz" dedi.
     
Bal, bir gazetecinin, AK Parti İstanbul Milletvekili Muhammed Çetin'in kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini belirtmesi üzerine, "Bu disipline sevk edilmelere bir bakın. Demokratik maneviyatçı olduğunu söyleyen bir parti, ağır küfürler ettiğinden dolayı mı bu insanları gönderiyor, yoksa görüşlerini medeni olarak ortaya koyduğu için mi bu insanlar ihraç talebiyle disiplin kuruluna gönderiliyor. Demek ki burada hazım kapasitesi olmayan bir yapı ile karşı karşıyayız. Ülke yönetiyorsanız neden eleştirilerden korkuyorsunuz. Konuşanların değil, ihraç edilenlerin değil, onları ihraç edenlerin kaybedeceğini düşünüyorum" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...