Mimar Sinan Mahallesi Ekber Sokak'taki bir binanın zemin katında yaşayan Hanife Çetinkaya, felçli kayınvalidesi Beyaz Caner ve 3 çocuğunu evde bırakarak, eşi Hilmi Çetinkaya ile çalıştıkları fabrikaya gitti.

Akşam işten dönen Hanife Çetinkaya, eve girdiğinde kayınvalidesi ile 3 yaşındaki oğlu Can Çetinkaya'yı hareketsiz yatarken buldu.

Annenin yardım istemesi üzerine eve gelen komşular, durumu sağlık ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen babaanne ile torununun hayatını kaybettiği belirlendi.

Eve polis yardımıyla girildiğinde 55 yaşındaki Beyaz Çetinkaya ile 3 yaşındaki torunu Can Çetinkaya'nın cesedi ile karşılaşıldı. Babaanne ve torununun sobadan sızan gazdan zehirlendikleri belirlendi.

Karbonmonoksit sızıntısının evdeki kömür sobasının borularından birinin yerinden çıkması nedeniyle gerçekleştiği ve olay sırasında çocuklardan 2'sinin dışarıda oyun oynadıkları öğrenildi.

DİYARBAKIR’DA DA AYNI KADER
Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde de benzer bir olay yaşandı.

Köseli Köyü'nde ısınmak için soba yakan 70 yaşındaki Asiye Kaplan ve kendisi ile aynı adı taşıyan 14 yaşındaki torunu sobadan sızan gazdan zehirlendi.

Babaanne ve torunu yaşamını yitirdi.