İnşaat sektörü % 2.8 oranında büyüdü

GYODER'in hazırladığı 2012 yılı birinci çeyrek döneme ilişkin Türkiye ve Dünya Gayrimenkul Sektörü Raporu'nda; dünya ekonomilerindeki ve gayrimenkul sektörlerindeki yavaşlayan büyümeye dikkat çekildi. Rapora göre sektör, yüzde 2.8 büyüme ile tamamladı.

Haberler 03.07.2012 - 17:33

İnşaat sektörü % 2.8 oranında büyüdü

GYODER'in hazırladığı 2012 yılı birinci çeyrek döneme ilişkin ve Dünya Gayrimenkul Sektörü Raporu'nda; dünya ekonomilerindeki ve gayrimenkul sektörlerindeki yavaşlayan büyümeye dikkat çekildi.  

Türkiye'nin 2012 yılının ilk üç ayındaki büyüme oranının; dünyadaki bu yavaşlamanın ve ekonomiyi soğutma' önlemlerinin de etkisiyle yavaşladığı, ancak ABD, Euro Bölgesi ve Japonya'nın da önünde yüzde 3.2 olarak gerçekleştiği vurgulandı.

Türkiye ekonomisindeki büyüme hızındaki düşüş tüm alt sektörlere yansırken, raporda gayrimenkul sektörünün ise 2012 yılı ilk çeyreğini yüzde 2.8 büyüme ile tamamladığı belirtildi. 
 
GYODER Başkanı Işık Gökkaya, Türk inşaat sektörünün; ekonomi geneli ve sektördeki önemli gelişmelerle birlikte özelikle son iki çeyrekte toparlanarak, öngörülen büyüme oranını yakalamasının beklendiğini belirtti.  
 
2012 Birinci Çeyrek Dönem Türkiye ve Dünya Gayrimenkul Sektör Raporu'nda şu rakamlara yerverildi:

Sayfa Yükleniyor...