Interpol'ün açılışını Mor ve Ötesi yapacak

Uzun zamandır heyecanla beklenen Interpol konserinin ön grubu Mor ve Ötesi olacak.

20.04.2011 - 19:50

Interpol'ün açılışını Mor ve Ötesi yapacak

New York’un öncü indie rock gruplarından, “Evil” ve “Slow Hands” gibi bir çok klasikleşmiş hite imza atmış Interpol, Garanti Bankası ana sponsorluğunda ilk kez Türkiye’ye geliyor.

Radyo Eksen’in desteğiyle düzenlenecek Interpol konseri, 1 Haziran Çarşamba akşamı Maçka Küçük Çiftlik Park’ta gerçekleşecek.

Geçtiğimiz haftasonu Amerika’daki Coachella Festivali’nde de sahne alan Interpol’ün performansından hemen önce, gecenin açılışını Türkiye’nin en başarılı rock gruplarından Mor ve Ötesi yapacak. Pozitif tarafından düzenlenen Interpol konserinin biletleri Biletix üzerinden satışta.

2010 senesinde U2 360 turnesinde de yer alan Interpol, New York alternatif sahnesinin en önde gelen isimlerinden. Grubun solisti Paul Banks, sıra dışı bariton sesiyle müzik çevrelerince sık sık Ian Curtis ile kıyaslanıyor. Çağdaş rock müziğe yön veren en önemli gruplardan biri olarak kabul edilen Interpol, epik canlı performansları, sağlam hayran kitleleri ve vazgeçilmez rock hitleriyle Türkiye’de rock severlerin çok uzun süredir beklediği bir grup 1997 senesinde New York’ta kurulan Interpol; Paul Banks (vokal, gitar), Sam Fogarino (davul) ve Daniel Kessler (gitar, vokal) kadrosuyla şu anda yoluna devam ediyor.

New York alternatif müzik sahnesine şekil veren gruplardan biri olarak kabul edilen Interpol, aynı zamanda 2000’lerde ortaya çıkan ve büyük bir kitleyi peşinde sürükleyen post-punk diriliş hareketinin de öncü oluşumlarından biri. The Chameleons ve Joy Division gibi post-punk türünün ikonik gruplarıyla sık sık karşılaştırılan Interpol’ün 2002 tarihli çıkış albümü “Turn On the Bright Lights” alternatif müzik sahnesine hızlı bir giriş yaparak, NME tarafından anında markaja alındı. Albüm ayrıca Amerika’nın önde gelen alternatif müzik platformu Pitchfork Media tarafından o senenin en iyi albümü seçildi. Onları üne kavuşturan “NYC” parçasının da yer aldığı çıkış albümleri “Turn on the Bright Lights” albümünden sonra içinde “Evil” ve “Slow Hands” gibi sağlam hitleri barındıran “Antics” albümünü ise grup 2004’te yayınladı. Bunun üzerine yaklaşık 1.5 senelik uzun bir dünya turnesine çıkan grup, o sırada bağlı oldukları Matador Records’tan ayrılarak Capitol Records ile anlaştı. 2007 senesinde üçüncü albümleri “Our Love To Admire”’ı çıkaran grup, geçtiğimiz sene ise kendileriyle aynı ismi taşıyan dördüncü albümlerini yayınladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...