İstanbul Sefaköy'de lüks araçlarla düğün terörü (E-5'i kapatıp ateş açtılar)

Küçükçekmece Kaymakamlığı, ilçedeki bir düğün konvoyunda havaya ateş açarak meşale yakan ve trafiği keserek vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye atan kişilerin yakalandığını bildirdi. Şüphelilere adam başı 324'er lira olmak üzere toplam 2 bin 592 lira para cezası kesildi

İHA 19.09.2019 - 17:08

İstanbul Sefaköy'de lüks araçlarla düğün terörü (E-5'i kapatıp ateş açtılar)

İstanbul Sefaköy'de düğün konvoyunda E-5'i kapatıp havaya ateş açan şüpheliler yakalandı. 

Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı basın ve yayın organlarında yer alan görüntülerde, İstanbul’da düzenlenen bir düğün konvoyunda havaya ateş açıldığı, meşale yakıldığı, trafiğin kesildiği ve vatandaşların can ve mal güvenliğinin tehlikeye atıldığının tespit edildiği belirtildi.

TRAFİKTE HAVAYA ATEŞ AÇMIŞLARDI

Olay geçen pazar günü saat 15.30 sıralarında yaşandı. Düğün için toplanan otomobilli bir grup maganda, damat arkadaşlarıyla Sefaköy’e giderek gelin aldı. Burada bir süre bekleyen magandalardan biri, eline aldığı tabanca ile binaların arasında güpegündüz havaya defalarca ateş açtı.

Ardından grup, salona gitmek üzere konvoy halinde E-5 karayoluna bağlandı. Gelin arabası olan cipin sürücüsü, araca bağlı olan polis sirenini açarak yolda seyrederken, magandalardan biri karayolunda meşale yakarak ortalığı dumana boğdu.

Florya mevkisinde gelindiği esnada ise aracını durduran sürücünün yanındaki inerek yolu trafiğe kesti. Trafikte yapmadıklarını bırakmayan magandalar, araçlarında takılan olan abartı egzozlarla trafiğin adeta altını üstüne getirdi.

ALT GEÇİTTE DE ATEŞE DEVAM

Bunlarla da yetinmeyen bir maganda, konvoy halinde karayolunda seyrettikleri esnada tabanca ile güpegündüz defalarca ateş açtı. Alt geçide girdikleri sırada da ateş eden magandalar, trafik birbirine kattı.

UZUN ARAÇ KUYRUKLARI OLUŞTU

Dörtlü sinyalleri yakarak yavaş bir hızda seyreden grup, karayolunda uzun araç kuyruklarının da oluşmasına neden oldu. Magandalar o anları kaydedip ve kaydettirip bir de sosyal medyadan yayınladı.

KİŞİ BAŞI 324 LİRA CEZA

Görüntüleri inceleyen polis, düğün konvoyunda havaya ateş ettiği belirlenen şüpheli E.B. ile araç sürücüleri K.P, S.F.A, E.O, E.Y, E.E, İ.S ve M.C.'yi yakaladı.

Şüphelilerden birinin olayda kullandığı kuru sıkı tabanca da ele geçirildi.

Gözaltına alınan düğün konvoyundaki sürücülere kural, yasak, zorunluluk veya yükümlülüklere uymamaktan 108'er lira, trafiği tehlikeye sokacak şekilde araç kullanmaktan 108'er lira, araçları kamunun rahat ve huzurunu bozacak veya kişilere zarar verecek şekilde saygısızca sürmekten 108'er lira olmak üzere toplam 2 bin 592 lira para cezası verildi.

Küçükçekmece Asayiş Büro Amirliği'ne götürülen şüphelilerin haklarındaki yasal işlemler devam ediyor.

Sayfa Yükleniyor...