İstanbul Valisi: Trakya'daki tugay İstanbul'a hareket etti

İstanbul Valisi Vasip Şahin, NTV'de açıklamalarda bulundu.

ntv.com.tr 16.07.2016 - 06:55

İstanbul Valisi: Trakya'daki tugay İstanbul'a hareket etti

Şahin, "Valiliğe yönelik girişim olduysa da püskürtüldü. İstanbul’da güvenlik görevlilerimiz, askerimiz, polisimiz birlikte her türlü tedbiri alıyor. Hatta Trakya'daki 3. Zırhlı Tugayı da bu darbeye teşebbüs eden anayasal şuç işleyen grupa karşı operasyon yapmak üzüre kışlalarından çıkıyorlar. Gerekirse daha fazla da görev alacaklar. Bunların ortaya çıktı her yerde gerekli tedbirler alındı. Yer yer müdahale ediliyor.

Kahraman vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Güvenlik görevlilerimiz yardım ediyorlar. Bu ülke başka büyük badireler atlattı bunu da atlatacak. Vatandaşımız endişe içinde olmasın, devletimizi desteklemeye devam etsin.

Biz 1. Ordu Komutanımızla birlikte olayları koordine ediyoruz. Gerektiğinde 3. Zırhlı Tugayı doğrudan operasyona girecek. TSK devletin ve halkının yanındadır. Anayasal olarak vatana ihanet suçu işleyen grupla birlikte olması mümkün değildir.

Gözaltına alınanlar oldu, oluyor. Bunları nokta nokta söyleyebilecek durumda değilim. Her yerde gerekli işlemler yapılmaktadır. Vatandaşımıza özellikle gösterdiği refleks için teşekkür ediyorum" dedi.

Sayfa Yükleniyor...