İstanbul’da yarın da kar var

İstanbul'da aralıklarla devam eden kar yağışı Anadolu Yakası ile Avrupa Yakası'nın yüksek kesimlerinde yer yer yoğun olacak. Kentte yarın karla karışık yağmur bekleniyor.

kar-istanbul123-11-02-15

İstanbul'da bugün aralıklarla devam eden kar yağışının, akşam saatleri öncesine kadar Anadolu Yakası ile Avrupa Yakası'nın yüksek kesimlerinde yer yer yoğun olması bekleniyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, İstanbul'da bu sabah saatlerinde kar kalınlığı Tuzla'da 20, Çamlıca'da 15, Yakacık'da 17, Şile'de 13, Uğur Mumcu ve Çekmeköy'de 12, Ümraniye, Sancaktepe, Kayışdağı, Hadımköy ve Esenyurt'ta 10, Pendik, Kurtköy ve Samandıra'nın yanı sıra Sultanbeyli ve Ömerli'de 8, Beykoz, Kağıthane ve Bulgurlu'da 5, Taksim, Beşiktaş ve Maslak'ta 4 santimetre, Sarıyer ve Kartal'da ise 1 santimetreden daha az olarak ölçüldü.

Bu sabah İstanbul'da ölçülen en düşük sıcaklıklar Üsküdar'da -3, Silivri'de -2, Ümraniye ve Arnavutköy'de -1, Florya, Büyükçekmece, Samandıra, Esenler, Eyüp, Sancaktepe, Sabiha Gökçen Havalimanı, Atatürk Havalimanı, Kartal, Fatih ve Sarıyer'de ise sıfır derece olarak tespit edildi.

GÖRÜŞ MESAFESİ DÜŞTÜ

İstanbul'da son 24 saatte belirlenen saatteki en yüksek fırtına hızları, Anadolu Feneri civarında 98, Sarıyer ve Silivri'de 87, Sancaktepe'de 85, Esenler'de 76, Üsküdar ve Büyükçekmece'de 72, Kadıköy'de 70, Eyüp ve Ümraniye'de 69, Samandıra'da 66, Atatürk Havalimanı'nda 65, Florya'da 64, Ömerli ve Tuzla'da 63, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 57 kilometre ölçüldü.

Yoğun kar yağışı ve tipi dolayısıyla sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı'nda görüş mesafesi 2 kilometreye, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda ise 500 metreye kadar düştü.
İstanbul'da bugün aralıklarla devam eden kar yağışının, akşam saatleri öncesine kadar Anadolu Yakası ile Avrupa Yakası'nın yüksek kesimlerinde yer yer yoğun olması bekleniyor.

Rüzgarın hızının poyraz yönünden saatte 60-80 kilometre hızla fırtına şeklinde esmesi; akşam saatlerinde saatteki hızının 50 kilometreye düşmesi beklenirken, bugün en yüksek sıcaklığın 3 derece olacağı tahmin ediliyor.

YARIN DA YAĞIŞ VAR

Kentte, yarın yağışın aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde, sabahın erken saatlerinde ise yüksek kesimlerde yer yer kar olarak görülmesi bekleniyor.
Rüzgarın yıldız ve karayel yönlerinden saatte 40-70 kilometre hızla eseceği, sıcaklıkların ise en düşük sıfır, en yüksek 5 derece olacağı tahmin ediliyor.

CUMA GÜNÜ NORMALE DÖNECEK

Cuma günü, havanın parçalı çok bulutlu ve aralıklı hafif yağmurlu olması, rüzgarın da orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Şehirdeki en düşük sıcaklığın 2, en yüksek 8 derece olacağı ve cumartesi gününden itibaren sıcaklıkların mevsim normalleri civarına çıkacağı tahmin ediliyor.

4 BİN TON TUZ

Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) karla mücadele ekipleri gece boyunca görev yaptı. Bin 28 araç, iş makinesi ve 4 bin 815 personelle ana arterlerde gece boyunca çalışmalarını sürdürdü.

Çalışmalarda 4 bin ton tuz, 43 ton solüsyon kullanıldı.

Fırtına nedeniyle 9 binanın çatısı uçtu, 11 ağaç devrildi.

BAZI SEFERLER İPTAL

Kar yağışı nedeniyle hava trafiğinde aksamaların yaşandığı Atatürk Havalimanı'nda karla mücadele çalışmaları kapsamında uçaklar, buz çözücü özel sıvılarla yıkanıyor.

Havalimanında geceden itibaren etkisini artıran kar yağışı nedeniyle hava yolu şirketleri bazı seferleri iptal etti.

Bazı yolcuların, iptal edilen seferleri ve gecikmeleri havalimanındaki bilgi ekranlarından kontrol ettiği görüldü.

Sayfa Yükleniyor...