Istancool'un yıldızları

Sanat, tasarım, moda, edebiyat, film, müzik ve fikir alanında etkili bir festival olmayı hedefleyen Istancool 27 Mayıs'ta başlıyor.

09.05.2011 - 17:12

Istancool'un yıldızları

Istancool, Türkiye ve dünyanın önde gelen yaratıcı isimlerini İstanbul’da bir araya getirerek, evrensel zihinleri açmaya ve etkisi altına almaya hazırlanıyor.

İlki Temmuz 2010’da, İstanbul’un kültür başkenti olduğu yıl gerçekleştirilen festival Zaha Hadid, Nobel Ödüllü yazar Sir VS Naipaul, Hanif Kureishi, Gore Vidal, Franca Sozzani, Elif Safak, Terence Koh, Jefferson Hack, Stephen Frears, Taner Ceylan, Daphne Guinness, Lily Cole, Philip Treacy, Bernard-Henri Levy ve Michael Nyman gibi dünyaca ünlü isimlere ev sahipliği yaptı.

Sanat, tasarım, moda, edebiyat, film, müzik ve fikir alanında etkili bir festival olmayı hedefleyen Istancool 2011 için, bir önceki yılın başarılarından yola çıkılarak, İstanbul’un ufku açık bir dünya şehri profilini destekler nitelikte, geniş bir yelpazeye yayılan ve iddialı içeriğe sahip, 3 günlük bir kültürel buluşma programı oluşturuldu.

Istancool 2011, bir kültür başkenti olarak İstanbul’un dünya genelindeki itibarını yükseltirken, Türkiye’nin tarihi kültürel mirasına da dikkat çekecek. Festival, heyecan verici ve orijinal içeriği ile İstanbul’u 2011 yılında da uluslararası kültür haritasının merkezinde konumlayacak.

Liberatum ve Istanbul’74 tarafından organize edilen Istancool Festivali’nde, yılda iki kez yayımlanan İngiliz moda ve kültür-sanat dergisi AnOther Magazine de yaratıcı çözüm ortağı olarak yer alıyor.

Courtney Love Courtney Love


Bu yıl ikincisi düzenlenecek Istancool Festivali’nin uluslararası katılımcıları arasında: Oscar'lı yönetmen Milos Forman ,son olarak İtalyan yönetmen Luca Guadagnin’in “I Am Love” adlı filminde baş rol oynayan, Oscar’lı oyuncu Tilda Swinton, R.E.M grubunun solisti Michael Stipe, Spider-Man 1-2-3, Eternal Sunshine of the Spotless Mind ve Sofia Coppola’nın yönettiği Marie Antoinette filmlerindeki rolleri ile tanınan Kirsten Dunst, bir Joy Division biyografisi olan “Control” adlı filmdeki rolünün yanı sıra, Mr. Lonely ve The Messenger gibi filmlerdeki oyunculuğu ile de çok konuşulan Samantha Morton, İngiliz yönetmen, fotoğrafçı ve kavramsal sanatçı Sam Taylor-Wood ve şarkıcı Courtney Love gibi isimler bulunuyor.

Courtney Love Courtney Love


Festivale konuşmacı olarak katılacak, moda, sanat, film, edebiyat ve diğer yaratıcı kulvarlardan Türk isimlerin kimler olacağı ise henüz onay aşamasında...

Courtney Love Courtney Love
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...