İşte Leo bebek

Oyuncu Özge Özberk bir ay önce ilk bebeğini dünyaya getirdi. Leo ismini verdiği bebeğiyle mutluluk pozu veren Özberk ikinci bebeği 'hemen' istiyor.

Haberler 28.04.2010 - 18:02

İşte Leo bebek

2007'de Haim Sadioğlu ile evlenen Özge Özberk, iki ay önce doğum yaparak oğlu Leo'yu dünyaya getirmişti. Mother&Baby dergisinin son sayısında oğluyla birlikte poz veren Özberk, “Herkes ‘lohusayken nasıl ikinci bebeği düşünüyorsun’ diye soruyor. Oysa ben can atıyorum, mümkünse hemen olsun” diye konuştu.

"Leo, 38. haftada doğdu. Çok rahat bir hamilelik yaşadım. Ne bulantım oldu ne de aşerdim. Gerçi ilk 3ay biraz gergindim. Sanırım hormonlarla ilgili olarak, her şeye çok çabuk sinirlenir olmuştum. Ama zamanla geçti. 14-15 kilo aldım.

DİYET YAPMADIM AMA...
Bebeğe ne yararsa onları yemeye dikkat ettim. Bir de alınan vitaminler çok önemli. Örneğin folik asit sayesinde bebekler artık neredeyse doğar doğmaz başlarını dik tutabiliyor.

O koltuktan bu koltuğa geçti zamanım. Hamileliğimde bol bol ‘şımardım’ anlayacağınız. İyi de oldu. Çok huzurlu bir dönemimdi çok şükür, şimdi bebeğimiz de öyle.

EMZİRİYORUM
Emziriyorum. İnşallah böyle devam eder. Eskiden çok az su verilirmiş şimdi doktorlar asla su vermeyin diyor. Günden güne her şey değişiyor dediğim gibi ama biz de onları da kırmak istemiyorum ama arada idare ediyoruz işte.

İKİNCİ ÇOCUK HEMDE HEMEN
İkinci çocuğu hemen istiyorum. Herkes sen enteresansın nasıl lohusayken ikinciyi düşünebiliyorsun diyor ama ben istiyorum...

HAMİLELERE TAVSİYELER
Anne adayları stresten mümkün olduğunca uzak dursunlar. Evhama da gerek yok. Mümkün olduğunca endişelerden uzak dursunlar. İşten, günlük koşuşturmalardan fırsat bulduklarında kendilerine zaman aralığı yaratsınlar. Biliyorum çok az vakit kalıyor ama o vakit aralığında da nasıl mutlu olacaklarsa onu yapsınlar. Bunun çok özel bir şey olmasına da gerek yok. Sakin bir şekilde müzik dinleyip kitap okumak bile olabilir. Önemli olan kendilerine zaman ayırmaları.Sayfa Yükleniyor...