İşte Tarantino'nun yeni filmi

Henüz kendisi tarafından doğrulanmasa da Quentin Tarantino'nun son projesinden ilk haberler gelmeye başladı.

02.05.2011 - 16:33

İşte Tarantino'nun yeni filmi

Quentin Tarantino'nun yeni projesi nihayet netleşiyor. Tarantino'nun uzun bir süredir gündeminde olan projesinin senaryosunun kapağı yayınlandı ve bu haber bile hayranlarını heyecanlandırmaya yetti.

Yayınlanan görselde filmin isminin 'Django Unchained' olduğu görülüyor. Tarantino tarafından henüz doğrulanmasa da yönetmene yakın kaynaklar da haberi kesinleşmiş gibi vermeye başladılar. Indiewire, Hollywood Reporter gibi haber kaynakları da doğrulamaları aldıklarını iddia ediyorlar.

'Django Unchained' isimli projenin kadrosunda kesinleşen tek isim ise, yönetmenin son filmi 'Soysuzlar Çetesi'ndeki performansıyla Oscar kazanan Christoph Waltz. Filmle ilgili çıkan haberlerde Franco Nero ve Keith Carradine'nın da adı geçiyor.

Hikayeyle ilgili ilk bilgilere göre; filmde, Django isimli özgürlüğünü kazanmış siyahi köle, bir Alman ödül avcısının yardımıyla karısını kötü toprak sahibinin elinden kurtarmaya çalışacak.

İnternete düşen ilk görsel filmin senaryosunun kapağı... İnternete düşen ilk görsel filmin senaryosunun kapağı...

Film ilhamını, Sergio Corbocci imzalı Franco Nero’nun başrolünde olduğu 1966 tarihli spaghetti western 'Django'dan alıyor. Django, daha önce Takashi Miike tarafından da 'Sukiyaki Western Django' olarak yeniden çevrilmiş ve filmde Tarantino da rol almıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...