İzol Aşireti’nden AK Parti’ye açık destek

Şanlıurfa'da ''İzol Aşireti''ne mensup, aralarında aday adaylarının da bulunduğu bir grup, düzenlediği basın toplantısında AK Parti'ye destek vermeye devam edeceklerini açıkladı.

Anadolu Ajansı 13.04.2011 - 15:24

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili olan ve 2011 seçimlerinde aday listesinde yer almayan Zülfikar İzol’un bağımsız aday olduğunu açıklaması ve AK Parti’yi eleştirip istifa etmesinin ardından bölgede ne olacağı merak edilir olmuştu.

Bugün yapılan açıklama ise bu sorunun bir ölçüde çözüldüğü görüntüsü verdi. Şanlıurfa AK Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez, yaptığı basın toplantısında, aday adaylığı sürecinde partiye 349 kişinin aday olmak için başvuruda bulunduğunu belirtti.

Eğilmez, şunları söyledi:

''Başbakan ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, aday adaylarımız içerisinde 12 kişiye görev vermiştir. Bu anlamda aday adayı olup da aday olamayan İzol aşireti mensupları birlik ve beraberlik içinde AK Parti için çalışacaklarını burada kamuoyuna açıklayacaklar. Çalışmaları için teşekkür ediyoruz.''

AK Parti Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Cengiz İzol, aşiretlerine bağlı aday adayı olan birçok kişinin, toplantıda olduğunu ifade etti.

Bu çerçevede akrabalarından eski Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol, avukat Serdar İzol ve Mehmet Ali Atlıhan'ın da katıldığını aktaran İzol, şöyle dedi:

''Aday adaylarımız, aday olmadıkları halde partilerinde bir nefer olmak için bugün buradalar ve eski Siverek CHP ilçe Başkanı amcamın oğlu Zülfikar İzol da bugün grubuyla partimize katılmıştır. Şanlıurfa ilimizde aşiret büyüklerimizle yaptığımız görüşmeler sonunda, Türkiye'deki tüm İzollar AK Parti'de yer alacak.''

Kendisinin yaklaşık 8 buçuk yıldan bu yana AK Parti'de görevine devam ettiğini hatırlatan İzol, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Bugün burada aşiretimiz tek vücuttur. Gördüğünüz üzere binlerce aşiret mensubuyla partiye gelindi. Biz Başbakanımıza bağlıyız, AK Parti sevdalısıyız. Koltuk sevdalısı asla olmadık, olamayız da ve İzol aşireti olarak Başbakanımızın belirlediği 12 adayımıza sonuna kadar destek vereceğiz. Hepsi pırıl pırıl insanlar. Çok şükür Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bizlere Şanlıurfa halkına bir bakan da gönderdi. Sayın Faruk Çelik'i birinci sıradan aday gösterdi. Bundan da ayrıca memnunuz. Sayın Çelik'in ilk seçim bürosunu İzollar olarak biz açacağız.''

Eski Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol de aday listesinin Şanlıurfa için hayırlı olmasını diledi.

Ülkeye ve kente hizmetin tek yolunun milletvekilliği olmadığı bilincinde olduklarını ifade eden İzol, ''Halka hizmet, Hakk'a hizmet düsturuyla çalışmalarımıza devam edeceğimizi, sizlere bildirmekten gurur duyuyoruz. Herkes bilmeli ki, davamız vekillik davası, mevki-makam davası da değildir; davamız halka hizmet davasıdır'' dedi.

Eski CHP Siverek İlçe Başkanı olan ve bağımsız milletvekili adaylığını açıklayan Zülfikar İzol ile isim benzerliği bulunan Zülfikar Ali İzol da AK Parti'nin Türkiye'de çok büyük değişiklikler yaptığını dile getirerek, ''İzollar olarak bu hizmeti destekliyoruz. Bundan böyle AK Parti çatısı altında çalışacağım'' ifadelerini kullandı.

Toplantının ardından katılımcılar, İl Başkanı Eğilmez'le hatıra fotoğrafı çektirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...