Kaçak yapılara ilişkin 2 bin personelli denetim

Bakan Kurum, Kapadokya, Ayder, Salda gibi yerlerde bulunan kaçak yapılara ilişkin yaptığı açıklamada, ''bin 110 olan imar denetçi sayımızı 2 kat artırdık'' dedi.

Anadolu Ajansı 25.10.2019 - 12:20

Kaçak yapılara ilişkin 2 bin personelli denetim

Son dakika haberi! 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kaçak yapılara ilişkin verdiği bilgilerde,

"Doğal sit alanlarımızda, yaylalarımızda, koylarımızda, kıyılarımızda kaçak yapılaşmayla mücadele ediyoruz. Tıpkı Kapadokya'da, Ayder'de, Uzungöl'de, Salda'da ve Bodrum'da olduğu gibi kaçak yapılaşmaya hiçbir şart altında müsaade etmiyoruz, etmeyeceğiz. Bu çerçevede şu an bin 110 olan imar denetçi sayımızı 2 kat artırdık. 2 bin 100 imar denetçimizle kaçak yapılaşma ve imara, plana, ruhsata aykırı yapılaşmaları tespit ederek kararlı bir şekilde bu yapıların yıkımını gerçekleştireceğiz" dedi.

Sözlerine Millet Bahçeleri projesinden bahsederek devam eden Kurum,

''Kişi başı yeşil alan miktarı bizim ülkemizde 8 metrekare. Gelişmiş ülkelere baktığınızda 15-20 metrekarelere geliyor. Biz bu projeyle birlikte 2023'e giden yolda şehirlerimizin yeşil alan miktarını 15 metrekareye çıkarmak istiyoruz. Sadece illerimizde, il merkezlerimizde değil ilçe merkezlerine dahil millet bahçeleri yapıyor ve ülkemize yeni güzellikler kazandırıyoruz." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...