Kaçırdıkları genç kızı döverek öldürdüler

Afyonkarahisar'da, yengesi ve onun 2 kardeşi tarafından kaçırılan 19 yaşındaki genç kız, zanlılara direnince dövülerek öldürüldü.

Haberler - Anadolu Ajansı 10.06.2009 - 12:43

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesine bağlı Alparslan köyünde oturan dedesi Mehmet Gürbunar ile güçlükle yürüyebilen ninesi Nimet Gürbunar'ın evine temizlik yapmaya giden 19 yaşındaki Nimet Gürbunar, halasının oğlunun eşi Fadime Alparslan ile gün boyunca halı ve kilim yıkayarak temizlik yaptı.

Akşam saatlerinde evine giden Fadime Alparslan, çocuklarını uyuttuktan sonra ''Benim az bir işim var'' diyerek, temizlik yaptığı eve geri döndü. Dede Mehmet Günbunar'ın yatsı namazı için camiye gittiği sırada kapıyı çalarak Nimet Gürbunar'a ''Halı yıkadığımız yerde evin anahtarını düşürmüşüm, gel bir bakalım'' diyen Alparslan, genç kızı dışarı çıkardı.

Bu sırada Fadime Alparslan'ın kardeşleri Tayfun ve Seyfi Şahin tarafından ağzı kapatılarak, kaçırılan Nimet Gürbunar, ''Bizimle güzellikle gel ve bağırma'' diyerek sopalarla darbedildi. Zanlılar, 03 FV 636 plakalı bir otomobile bindirdikleri Gürbunar'ı yaklaşık 50 metre uzaklıktaki kullanılmayan boş bir eve götürdü.

Evde de bir süre kendisini kaçıranlara direnen genç kız, Şahin kardeşlerin vurduğu sopa darbeleriyle kanlar içinde yere yığıldı. Aldığı darbeler sonucu Nimet Gürbunar olay yerinde öldü. Genç kızın dedesi Mehmet Gürbunar'ı evin yakınında gören zanlılar, panik içinde kaçtı. Bunun üzerine eve giren Mehmet Gürbunar, içeride torunu Nimet Gürbunar'ın cesediyle karşılaştı.

Dede Gürbunar'ın haber vermesi üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri, cinayet zanlısı Fadime Alparslan, Tayfun Şahin ve Seyfi Şahin'i kısa sürede yakaladı.

Şahin kardeşlerin jandarmadaki ilk ifadelerinde ''Bizimle gelseydi ne dövecek ne de öldürecektik. Güzellikle gelmediği için böyle oldu'' dedikleri ileri sürüldü.

Zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Dinar Cezaevine gönderildi.

YAŞLI DEDE OLAYI ANLATTI
Torununun dövülerek öldürülmesinin ardından yaşadıklarını gazetecilere anlatan Mehmet Gürbunar, hala olayın şokunu yaşadığını belirterek, şunları söyledi:

''Fadime ile torunum akşama kadar temizlik yaptılar. Fadime'yi ben namaza giderken gördüm, hatta 'Niye geri geldin' diye sordum. Ben namazı 15 dakikada kıldım geldim. Ne olduysa bu süre içerisinde olmuş. Eşim zaten yürüyemiyor, torunumun olmadığını görünce sağı solu aradım. Evden çıkan torunumu döverek ve sürükleyerek kullanılmayan köy odasına götürmüşler. Burada aldığı darbelerle torunum öldü. Bunu yapanlar insan olamaz.''

Öldürülen genç kızın kardeşinin olay yerinin yakınında oturduğunu belirten dede Gürbunar, ''O benim buralarda dolandığımı görmüş, kardeşinin bu eve getirildiğini görmüş. Ama karanlıkta kimin kimi getirdiğini bilmiyor. Annesini arayarak, 'Anne karşıdaki eve bir kadın getirdiler, dedem de buralarda dönüp duruyor' diye telefon etmiş. Ondan sonra beni aradılar, ben eve girerken onlar da kaçtı'' dedi.

Mehmet Gürbunar, kendisinin geç kalması halinde zanlıların torununun cesedini de ortadan kaldırabileceklerini öne sürdü.

Öte yandan, olayda kullanılan 03 FV 636 plakalı otomobilin, bir başka kişiye ait olduğu ortaya çıkarken, otomobilin sahibi Selim A. kendisinin olaydan haberi olmadığını belirterek, aracını sadece emanet olarak verdiğini ileri sürdü.

Sayfa Yükleniyor...