Kalın: Saldırıyı yapanlara gereken cevap verilecek

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Erbil'deki saldırıyla ilgili olarak, "Faillerin bulunması için çalışma başlatıldı. Bu hain saldırıyı yapanlara gereken cevap verilecektir" açıklaması yaptı.

Haberler - ntv.com.tr 17.07.2019 - 15:58 | Son Güncelleme : 17.07.2019 - 16:49

Kalın: Saldırıyı yapanlara gereken cevap verilecek

Son dakika haberi! 

Erbil'deki saldırıyla ilgili 'den ilk tepki geldi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Erbil’deki menfur saldırıda hayatını kaybeden konsolosluk çalışanımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Faillerin bulunması için çalışma başlatıldı. Bu hain saldırıyı yapanlara gereken cevap verilecektir" ifadelerini kullandı.

ÇELİK: HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIZ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de Twitter'dan yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:

"Erbil Başkonsolosluğumuzun bir görevlisinin Başkonsolosluğumuzun dışında uğradığı silahlı saldırı neticesinde şehit olduğunu öğrendik. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Ailesinin ve milletimizin başı sağolsun.

Dünyanın her yerinde milletimizin talimatlarını yerine getirmek için fedakarca çalışan görevlilerimiz var. Barış içinde bir dünya için ve ülkemizin insanlığa mesajını hayata geçirmek için fedakarca çalışıyorlar.

Ülkemizin çıkarlarını korumak ve dünyaya mesajını hayata geçirmek için gayret ediyorlar. Bu uğurda lanetli saldırılara uğrayıp şehadet mertebesine erenleri hiçbir zaman unutmayacağız. Rahmet diliyoruz."

Erbil'de restorana düzenlenen saldırıda bir Türk Başkolosluk çalışanı şehit oldu.

VİDEO: ERBİL'DEKİ SALDIRIDAN GÖRÜNTÜLER

Sayfa Yükleniyor...