Adana'da metro üst geçidinin beton saçağına kasası sıkışan kamyon, TIR tarafından halatla kurtarıldı.

Kaza, Seyhan ilçesindeki Güney Kuşak Bulvarı'nda meydana geldi. Üzerinde metro geçidi bulunan dönel kavşakta sürücüsünün dönüşü dar aldığı kamyon metro köprüsünün saçağına takıldı.

Sağa yatan kamyonun sol tarafındaki bütün lastikler yerden havalandı. Trafik sıkışıklığı nedeniyle olay yerine gelen trafik polisi, kavşağın bir tarafını trafiğe kapattı. Daha sonra şoför tarafından çağrılan bir TIR çekicisi, halat yardımıyla kasası sıkışan kamyonu metro geçidinden kurtardı. Çevredeki vatandaşlar da bu olayı cep telefonlarıyla görüntülemeyi ihmal etmedi.

Lastikleri tekrar asfalta basan kamyon, Bakım Yurdu Caddesi'ne doğru ilerleyerek gözden kayboldu.

Kurtarma çalışmalarında yer alan Mehmet Poyraz, “Kurtarması çok kolay oldu. Bir sağa, bir sola bitti. Şoför yanlışlıkla buraya girmiş. Yüksekliği hesaplayamamış. Yükseklik 4.90 ancak köprünün saçağına denk geliyor, 5 santim bile fazladır” diye konuştu.

"SÜREKLİ KAZA OLUYOR"

Erhan Yiğit isimli görgü tanığı esnaf ise, “Yıllardır bu mahallenin çocuğuyum. Günde 3-4 kez bu saçak yüzünden kaza oluyor. Pek çok tır ve kamyon oraya yapışıyor. Belediye başkanı ya da ilgili, yetkili kim varsa bu çıkıntıyla ilgilensin istiyoruz” ifadelerini kullandı.