Ovit Tüneli kontrollü olarak ulaşıma açıldı

Rize'de etkili olan kar yağışının ardından Ovit Dağı geçidi çığ riski nedeniyle kapatıldı. Ulaşımın aksamaması için yapım çalışmaları süren Ovit Tüneli'nin sağ tüpü ulaşıma kontrollü olarak açıldı.

Anadolu Ajansı 22.11.2017 - 14:55

Ovit Tüneli kontrollü olarak ulaşıma açıldı

Rize-Erzurum karayolu Ovit Dağı geçidi çığ tehlikesi nedeniyle kapatılırken, güzergahta ulaşım Ovit Tüneli'nden tek yönlü sağlanıyor.

Edinilen bilgiye göre, Rize-Erzurum karayolunun İkizdere-İspir arasında bulunan 2 bin 600 rakımlı Ovit Dağı'nda, kar yağışı ve tipi etkili oluyor.

Kar yağışının ardından bir süre ulaşımın kontrollü sağlandığı Ovit Dağı geçidi, tipinin etkisini artırması ve çığ riski sebebiyle kapatıldı.

Kar kalınlığının yaklaşık 60 santimetreye ulaştığı zirvede Karayolları ekipleri, bir süre yürüttükleri kar temizleme çalışmasına çığ riskinden dolayı ara verdi.

Trafik yoğunluğu nedeniyle yetkililer, yaptıkları görüşmelerin ardından yapım çalışmalarının sürdüğü Ovit Tüneli sağ tüpünü kontrollü olarak ulaşıma açtı.

Gelen araçlar yaklaşık yarım saat bekletildikten sonra eskort eşliğinde karşı yöne geçiriliyor. Araçların geçişi sırasında tünel tek yön olarak kullanılıyor.

TÜRKİYE'NİN EN UZUN TÜNELİ

Sayfa Yükleniyor...