Cankurtaran mevkisindeki yoğun kar yağışı ve tipi sebebiyle kapanan Denizli-Antalya ile Denizli-Muğla yolları akşam saatlerinde ulaşıma açılabildi.

Denizli'de geceyi yakınlarının yanında, yurtlarda geçiren vatandaşlar, bugün yeniden yola çıktılar ancak yollarda uzun araç kuyrukları vardı. Polislerle vatandaşlar arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı, araç kuyruğunda zincir satmaya çalışanlar ise zincir fiyatını 20 liradan 100 TL'ye çıkarınca vatandaşlar bu duruma tepki gösterdi.

Aydın'a gitmek üzere dün saat 12.30'da Antalya'dan otobüsle hareket ettiklerini söyleyen turizmci Hüseyin Şimşek, Serinhisar'da 24 saatten fazla bir süre beklediklerini söyledi. Şimşek, kaldıkları dinlenme tesisinde elektriklerin kesildiğini, parası olmayanın bir şey yiyemediğini, hamile bir kadının fenalık geçirdiğini anlattı.

Denizli şehir merkezinde kar kalınlığı 21 santimetre olarak ölçüldü. Bu rakam, 6 Ocak 2002'de 38 santimetre olarak ölçülen kar kalınlığından sonraki en yüksek değer.

SAHİLDE YÜRÜYÜŞ PARKURU KAPATILDI
Mersin'de ise önceki geceden beri etkili olan fırtına ve yağışın etkisiyle oluşan yüksek dalgalar nedeniyle sahil bandındaki bazı yürüyüş parkurları kapatıldı. Sahilde dalga yüksekliği 6 metreyi buldu. Adana, Mersin, Kahramanmaraş ve Osmaniye'de bugün kuvvetli yağış bekleniyor.

BİLECİK'TE 80 KÖY'E ULAŞIM SAĞLANAMIYOR
Bilecik'te iki gündür aralıklarla etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle yaklaşık 80 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdare ekipleri, kar yağışı ve tipi nedeniyle trafiğe kapanan köy yollarını açmak için 6 greyder, 2 kar bıçaklı kamyonla çalışmalarını sürdürüyor.

KASTAMONU'DA 8 İLÇE VE 314 KÖY YOLU KAPANDI
Kastamonu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle 8 ilçe merkezi ile toplam 448 köye elektrik verilemezken, 314 köy yoluna ulaşım sağlanamıyor.

Kastamonu-Ankara karayolunun 50. kilometresindeki Ilgaz Dağı Geçidi'nde kar ve buzlanmadan dolayı kamyon ve tırların kayması nedeniyle zaman zaman ulaşım aksadı.

BARTIN VE KARABÜK'TE DE BEYAZ AFET
Bartın'da 29, Karabük'te 109 köy yolu yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı.

Bartın merkezde 11, ilçelerinden Ulus'ta 6, Amasra'da 6 ve Kurucaşile'de 6, Karabük'te merkezde 14, ilçelerden Eskipazar'da 49, Ovacık'ta 42 ve Yenice'de 4 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.

KUBBE DAĞI ULAŞIMA KAPANDI
Kar yağışı ve tipi nedeniyle Malatya'nın Pütürge ilçesi Kubbe Dağı bölgesi kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.

Malatya'dan Kubbe Dağı'na gitmekte olan bir yolcu minibüsü kar ve tipi nedeniyle yolda mahsur kaldı. Minibüste bulunan 12 kişi, karayolları ekiplerine ait iş makineleri ve karla mücadele ekiplerinin çalışmalarıyla yaklaşık 5 saat sonra kurtarılabildi.