Karayalçın: Son toplantıda neden 112 imar değişikliği oldu?

CHP'nin Ankara adayı, Ankara Belediye Meclisi'nin son toplantısındaki değişikliklerin ciddi kuşkular içerdiğini savundu.

Anadolu Ajansı 22.03.2009 - 12:11

Karayalçın: Son toplantıda neden 112 imar değişikliği oldu?

Karayalçın yaptığı yazılı açıklamada, Belediye Meclisi'nin son toplantısını Mart ayının ikinci haftasında yaptığını belirterek, oturumdan yarım saat önce dağıtılan gündem ve raporların CHP'li üyelerin itirazına ve karşı oylarına karşın kabul edildiğini belirtti.

Değişikliklerin yasal itiraz süresi beklenmeden uygulamaya konulacağı yönünde duyumlar aldıklarını ifade eden Karayalçın, şunları kaydetti:

''Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında 112 adet imar değişikliğinin yapılması ciddi kuşkular içermektedir. Bu değişikliklerin yapılmasının nedeni mevcut AKP yönetiminin artık seçimden umudunun kalmadığının açık bir göstergesidir. Gelecekte yapmayı planladıkları bütün değişiklikler, Melih Gökçek'in talimatıyla son toplantıda gündeme getirilip alel acele onaylanmıştır. Bu süreci takip edeceğiz. Ankaralının hiçbir hakkının bir son dakika oldu bittisiyle gasp edilmesine göz yummayacağız.''

CHP'NİN ÇANKAYA ADAYI BÜLENT TANIK
CHP'nin Çankaya Belediye Başkan adayı Bülent Tanık da yaptığı yazılı açıklama ile seçilmesi halinde ilçeye daha iyi tasarlanmış ve geniş yaya bölgeleri yapacaklarını bildirdi. Tanık, Sakarya'dan başlayacak ve Kızılay bölgesinin tamamını kapsayacak olan bir çalışma ile bu bölgenin cazibe merkezi haline getirileceğini belirtti.

Tanık ayrıca tüm sokak hayvanlarının koruma altına alınacağını ve ilçeye tam teşekküllü hayvan hastanesi kurulacağını da ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...