Kavganın tarafları konuştu

Meclis'te çıkan yumruklu kavganın tarafları, AK Partili Saral ile CHP'li Tezcan Star Ana Haber'e konuştu. Tezcan, "Parlamento kabadayılık yeri değil" derken, Saral yaptığından memnun olmadığını söyledi.

Haberler 23.01.2014 - 21:03

Kavganın tarafları konuştu

Meclis Genel Kurulu bugün yumruklu bir kavgaya sahne oldu.

AK Parti’li Oktay Saral, çıkan 17 Aralık tartışmasında, CHP’li Bülent Tezcan'a yumruk attı.

Kavganın tarafları Star Ana Haber'de yaşananları anlattı.

Oktay Saral, açıklamasında yaptığından memnun olmadığını söyledi.

Ana Haber sunucusu Nazlı Öztarhan'ın "Özür dileyecek misiniz?" sorusuna net yanıt vermekten kaçınan Saral şunları kaydetti:

"Öncelikle üzgün olduğumu belirtmek istiyorum. TBMM çatısı altında ülkemize, milletimize yakışır bir fotoğraf sergilememiz gerekirken, maalesef tahrikler, iftiralar, karalamalar insanı öyle bir noktaya getiriyor ki insan hislerine yenik duruma düşebiliyor.

Ben parlamentoya girmeden önce 45 yıllık hayatımda hiçbir kavgaya karışmamış bir insanım. Müthiş bir insan sevgisi vardır bende. Biz her kürsüye çıktığımızda, özellikle CHP'nin olmak üzere, ağır taarruzlara hakaretlere maruz kalıyoruz.

Hoş bir olay değildi, zaten Meclis gereğini yaptı. Ben yaptığımdan asla çok memnun olmadım. Ama hepimiz etten kemikten yaratılmışız. Makine değiliz, robot değiliz. Ağır taarruzlar küfürler ve hakaretler var.

Sayın Başbakanımızın kendisine, oğluna ve onun şahsında hepimize yapılan bu hakaretleri, 'hırsızlar, aşağılıklar, şunlar bunlar'... İnsanız biz kimse kusura bakmasın.

Biz elbette böyle bir şey olmasına asla rıza gösteremeyiz ama insanın bazen bir eşref saati oluyor, bazen sıkıntılı bir anı oluyor ve kopuyor duygularına yenik düşüyor. Yapmaması gereken sonradan pişman olabiliyor.


'PARLAMENTO KABADAYILIK YERİ DEĞİL'
Kavgada yumrukların hedefinde olan Bülent Tezcan ise "Parlamento kabadayılık yeri değilidir" ifadelerini kullandı. Tezcan şunları söyledi:

"TBMM'ye yakışmayan bir tabloyla karşı karşıya kaldık. Komisyon çalışmalarında başlayan saldırgan tutum genel kurulda fiili saldırıya dönüştü. Muhalefet olarak yargı bağımsızlığını savunuyoruz.

İktidar anlaşılan o ki özel olarak belli milletvekillerini orada kavga çıkarmak ve tahrik etmek üzere hazırlamış. Ve yine bir tartışma sırasında Meclis Başkanı'ndan söz isterken yaklaşık 50 metre öteden gelen bir milletvekili üzerimize koşarak saldırıdı ve doğrudan doğruya fiili taarruzda bulundu.

Parlamento kabadayılık yeri değilidir. Eğer birileri kabadayıık yapacaksa onun yeri bellidir herkes her yerde o noktada hesaplaşmayı görür. Ama parlamentoda milletvekili ciddiyetine yakışır bir duruş sergilenmesi beklenir. Biz orada milletin verdiği görevi yapıyoruz. Kim hangi saldırıda bulunursa bulunsun korkacak değiliz. Kimseye pabuç bırakmayız. Zorbalığın değil, hukukun hakim olmasını istiyoruz."

Meclis’te bugün yaşanan 17 Aralık operasyonu tartışmasında AK Parti’li Oktay Saral ile CHP’li Bülent Tezcan arasında yumruklu kavga çıkmıştı.HABERE GİT

Tezcan'ı yumruklayan Saral'a Meclis Genel Kurulu'nda kınama cezası verildi.

Sayfa Yükleniyor...