Kayınvalidesi ve 5 yaşındaki baldızını tüfekle vurarak öldürdü

Antalya'da bir kişi, eşiyle arasının açılmasından sorumlu tuttuğu kayınvalidesini ve 5 yaşındaki baldızını öldürdü.

Haberler - Anadolu Ajansı 11.07.2016 - 23:08

Kayınvalidesi ve 5 yaşındaki baldızını tüfekle vurarak öldürdü

Antalya'nın Gündoğmuş ilçesinde bir kişi, kayınvalidesini ve 5 yaşındaki baldızını tüfekle öldürdü.

Edinilen bilgiye göre, Kadir Gülçelik (30) Çiçekoluk Mahallesi'nde yaşayan eşiyle arasının açılmasından sorumlu tuttuğu kayınvalidesi ve aynı zamanda amcasının eşi olan Şükran Gülçelik'in (45) mahallenin yaklaşık 2 kilometre dışındaki Pelitlidöşek mevkisindeki keçi ağılına gitti.

Gülçelik, yanında getirdiği otomatik tüfek ve tek kırma av tüfeğiyle kayınvalidesi Şükran Gülçelik ile yere düşen annesinin üzerine sarılan 5 yaşındaki baldızı Zeynep Kader Gülçelik'i vurdu.

Anne ve kızı olay yerinde hayatını kaybederken, olay yerinde bulunan Şükran Gülçelik'in diğer kızı Ayşe Gülçelik kaçarak köylülere haber verdi.

- İkna etmeye çalışan muhtarı tehdit etti

Olay yerine gelen köy muhtarı, elindeki tüfeklerle kayınvalidesi ve baldızının cenazelerinin başında bekleyen damat Gülçelik'e elindeki silahları bırakması için ikna etmeye çalıştı. Köy muhtarını da ölümle tehdit eden Gülçelik, Jandarma ekiplerini gelmesi üzerine olay yerinden kaçtı.

Jandarma ekipleri, olay yerine yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki Kumluk mevkisinde zanlıyı kullandığı silahlar ve 5 fişekle yakaladı.

- Eşi kadın sığınma evine yerleşmiş

Olayı duyan ailenin yakınları ve köylüler olay yerine akın ederken çevrede geniş güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri kimseyi yaklaştırmadı. Anne ve kızın cansız bedenleri Cumhuriyet Savcısının olay yerindeki incelemelerinin ardından otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Cenazelerin araca konulması sırasında yakınlarının sinir krizi geçirdiği görüldü.

Kadir Gülçelik, aynı zamanda amcasının kızı olan eşi Ayten Gülçelik'e sürekli şiddet uyguladığı için mahkeme tarafından uzaklaştırma aldığı, mahkeme kararına rağmen şiddetin devam etmesinin ardından Ayten Gülçelik'in Antalya Kadın Sığınma Evi'ne yerleştiği öğrenildi. Eşiyle arasında yaşadığı sorunlardan kayınvalidesi Şükran Gülçelik’i sorumlu tutan Kadir Gülçelik'in, kayınvalidesini sürekli tehdit ettiği öne sürüldü.

Sayfa Yükleniyor...