Kayıp gençler için fidyeyi akrabaları istemiş

Aydın'da yaklaşık 1,5 ay önce kaybolan iki kardeşin ailesine mektup yazarak 45 bin lira fidye istediği belirlenen bir akrabası tutuklandı.

Anadolu Ajansı 08.02.2010 - 12:29

Aydın’da kaybolan iki çocuklarından haber bekleyen Demirhoş ailesi, yaklaşık 10 gün önce kapılarının altından atılan bir mektup aldı.

Mektupta, çocukların sağ olduğunu, 45 bin lira vermeleri halinde serbest bırakılacağı yazılıydı.

Parayı ödeme gücü olamayan kayıp kardeşlerin babası Mustafa Demirhoş, mektupta, ''Çocuklarınız mandıracılık yaptığı için bizim mal verdiğimiz bölgelere girmişler. Biz de mandıracılık işiyle uğraştığımız için bizleri 45 bin lira zarara uğrattılar. Bu zararımızı karşılamanız halinde çocuklarınızı bırakacağız. Parayı bırakacağınız yer için tekrar size ulaşacağız'' yazdığını söyledi.

Baba Demirhoş'un mektubu Aydın Emniyet Müdürlüğüne götürmesinin ardından polis, soruşturmayı kaçırılma ihtimali üzerinde genişletti. Daha sonra ikinci bir mektup alan Demirhoş ailesi, o mektupta da parayı bırakacakları yerin yazılı olduğunu polise bildirdi.

Paranın bırakılacağı yeri belirleyen polis, adrese giderek 2 saat önceden pusu kurdu. Baba Demirhoş, gazete kağıtları doldurduğu poşeti bırakarak olay yerinden uzaklaştı. Yarım saat sonra buluşma yerine gelen kişi, poşeti almaya çalışırken yakalandı.

Bu arada, gözaltına alınan kişinin kayıp kardeşlerin akrabası Y.Ç. olduğu belirlendi.

Zanlının, ifadesinde, Kenan ve Sinan kardeşlerin kendisine telefonla ulaştığını, başları dertte olduğu için kaçtıklarını söylediğini belirterek, kardeşlerin yurt dışına kaçmak için acilen paraya ihtiyacı olduğunu, planı kardeşlerin hazırladığını, bu işi yapması halinde kendisine de para vereceklerini söylediği öğrenildi.

Bankalara yüklü miktarda borcu olduğu öğrenilen Y.Ç'nin çıkarıldığı mahkemece ''ailenin zaafından yararlandığı'' gerekçesiyle tutuklandığı bildirildi.

Kentte mandıracılık yapan Kenan ve Sinan Demirhoş kardeşler, 25 Aralık 2009'da işe gitmek için erken saatlerde evlerinden ayrıldıktan sonra kaybolmuş, iki kardeşin kullandığı 09 KD 116 plakalı otomobil 1 gün sonra Ata Mahallesi'nde park halinde bulunmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...